[]

havadaki sıcaklık ve sıkıntı

selam herkese,

her seneden daha uzun mu sürdü bu sene sıcaklar? ben iş yapamaz, uyuyamaz, yemek yiyemez oldum. aşırı mutsuzum.

bir de, her ne kadar kimsenin aklına şüphe düşürmek istemesem de, '99 ağustos ayı nasıldı o malum geceden önce? küçük yaşta olduğum için hatırlamıyorum, bu seneye benzer hissettiklerimizi o sene de hissetmiş miydik? az önce bir twitte de bu ifadeyi görünce demek ki tek böyle düşünen ben değilmişim dedim.

 
bence sıcaklar geç başladı. istanbul için .

istatistiksel olarak her mevsimde eşit derecede deprem görülmüş. o nedenle bir bağlantısı yok.

Edit: arkadaşlar aynı İstanbul'da mıyız ?, 2-3 haftadır cayır cayır.
  • aman üstüme geliyorlar  (10.08.22 10:47:32 ~ 11:10:59) 
istanbulda yaşıyorum, bu yaz çok rahat geçti, hiç sıcak olmadı diye düşünüyorum, nem dolayısıyla sıcaklar son 10 gündür fln hissedilebilir düzeyde bence. her yıl açtığımız vantilatörü bu yıl hiç açmadık desem yeri.

depremle herhangi bir alakası olduğuna inanmıyorum.
  • benaslinda  (10.08.22 10:47:32) 
ben de istanbuldayım, evet bence de bu yıl çok serin geçiyor geçen yıllara göre. geçen sene gerçek manada mayıstan ekime kadar yandık resmen. şu an klimayı bile birkaç gün çalıştırdık sadece.


  • roket adam  (10.08.22 10:59:23) 
Her sene bu aylarda aynı muhabbeti yapıyoruz bence :) ağustosun ortasındayız anormal değil ve nemli bir şehirde yaşıyorsanız yaşadıklarınız normal


  • freebird5406_2  (10.08.22 11:17:38) 
İstanbul için konuşuyorum, havada şu an yağmur sıkıntısı var, nem çok fazla ve hava boğuyor haliyle insanı, 99 ağustosu hava anormal sıcaktı, hatta tam deprem günü ablamla 'iyi ki evimiz var' demiştik, evler nispeten daha serin olduğu için, gecesine deprem oldu, bu cümle aklımdan hiç çıkmadı.

Geçtiğimiz senelere göre çok daha rahat geçiyor bu yaz, 30 derecenin üstünü bile çok görmedik, bence de ağustos ortasına göre normal hava, bunu da sıcaktan hiç hoşlanmayan, serin havaların gelişini iple çeken biri olarak söylüyorum. Bir kitapta sıcak 'hiç bitmeyen bir hastalık gibi' diye tarif ediliyordu, tamamen katılıyorum bu cümleye ve bu hastalık sırasında zaman çok daha yavaş akıyor gibi, ondan uzun sürdü gibi gelmiş olabilir size.
  •   (10.08.22 11:56:19) 
evimdeki termometreye göre nem oranı %60-70 oranında.
evden çalışıyorum, odalarım sürekli güneş alıyor.

sanırım geçen yıllarda bu kadar çok evde vakit geçirmediğim için bana öyle gelmiş.
  • biseysorcaktim  (10.08.22 12:03:49) 
son 4-5 gündür inanılmaz bir nem var ama sıcaklar geç başladı evet. bu zamana kadar sıcakla alakalı hiçbir sorun yaşamadım evde.

sıcakla depremin bir bağı olduğunu düşünmüyorum. kaldı ki 99'daki sıcaklık o döneme göre tarif edilemez gibi bir şeydi. evdeki bütün camları açardık yine uyuyamazdık
  • teritori  (10.08.22 12:16:32) 
evet özellikle motorla çıkmak(full koruma) ve spor işkence haline gelmiş durumda. motor için yağmurlu hava arar, spor için de güneşin batmasını bekler oldum.


  • onemoremile  (10.08.22 12:25:25) 
İzmit'teyim. 99 yazı aşırı sıcaktı. Şu an sadece birkaç gündür rahatsızlık verici seviyede sıcak var. 40 yaşını geçtim bu kadar az sıcak olan başka bir yaz hatırlamıyorum.


  • pispinti  (10.08.22 15:11:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.