[]

Çocuk parklarındaki eski bir oyuncak

Eskiden, çocuk parkları plastik değil salt demirden yapıldığı zamanlarda bir oyuncak vardı. bir çeşit merdivenlerin birleşimi ile oluşan kule idi.

tarif etmeye çalışayım;
dört tane merdiven uzun kenarlarından birleşerek kare şeklinde bir kule oluştursunlar. sonra bu kuleler de aynı şekilde kenarlarından birleşsinler ve birbirine bağlansınlar.

işte bu aletin adı nedir?
bu oyuncakla ilgili çok anım var. ancak ne ismini biliyor ne resmini bulabiliyorum.

anlatımımı destekleyen görsel ekte var.

 
Maymun merdiveni?


  • John Bloor  (08.08.22 10:33:23) 
aradığım tam olarak bu:
5.imimg.com

junglegym demişler. "mild stell junglegym climber"

maymun merdiveni ya da tırmanma meriveniymiş ismi ama çok farklı modelleri var. fazla görsel bulamadım öyle.
  • biseysorcaktim  (08.08.22 11:13:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.