tehlikeli yatırım araçları

her ay beni çok üzmeyecek bir meblayı yüksek riskli yatırımla değerlendirmek istiyorum. 500tl diyelim.

batma ihtimali (ama aynı zamanda yükselme ihtimali olan) bir hisse olabilir, kripto olabilir vs.

dolandırıcı şeylere bulaşmadan, aylık 500 tl gibi bir parayı hangi enstürmanda değerlendirebilirim? mesela viop, forex vs gibi şeyler, ya da kriptop dünyasındaki karşılıkları ya da benzer şeyler. neler olabilir?

Kriptopara kaldıraçlı işlemler. Sorunun best cevabı bu

  • optimistbakunin  (08.08.22 00:27:43)
kendimi abd vatandaşı jake brown olarak düşündüm bir an, girip her ay 500 türk lirası alayım olur da usd karşısında değerlenir desem aslında hayli riskli bir yatırım yapmış olurum, yani hiç ellememek de bir seçenek ve risk açısından da hayli yüksek bir seçenek.

gelelim yanıtıma, her gün her saat bakamayacaksanız 500 tl kripto 5-10x kaldıraçta aynı gün içinde buhar olur. olmasın dediğinizde de maks 20-25 tl'lik pozisyon açmak gerek, o da bence çok efektif sayılmaz.

gerçek hisse veya yüksek risk ve getiri vadeden fon örneğin, ilgilendiğiniz borsalarda volatilitesi en yüksek hisseler diye bi arama yapsanız emininm listeler çıkacaktır. maymun dışkısından kevlar üreten şirket mi gördünüz, bas parayı. yosundan deneysel kanser ilacı üreticisi? durduğunuz kabahat. böyle böyle. (ytd)
  • kaichi  (08.08.22 00:54:04)
Düşük mcap güzel projeleri ayıklayıp 50şer dolar atsan 2 sene sonra birinden biri illaki tutar. Borsa olarak kucoin öneririm. High risk high reward olarak güzel projeler var Kucoin'de. Yazdıklarım tavsiye değil araştırmak açısından örnektir.
Multivac - akıllı kontrat platformu, fiyatı bol sıfırlı, mcap yerlerde sürünüyor.
Hathor - akıllı kontrat platformu +1
Verasity - sosyal medyaya el atmış kripto projelerinden.
Gibi gibi gibi.
  • uvcray  (08.08.22 03:16:32)
yüksek riskli-yüksek getirili yatırım araçlarını arıyorsunuz. Bütçeniz de çok düşük

en yüksek risk Kaldıraçlı ürünlerde var. ama bu bilgi düzeyinizle kesinlikle önermem.
yurtdışı yabancı hisse senedi fonlarını araştırın hocam. Kripto konusunda, en büyük coinler hariç bulaşmayın risk/kazanç ihtimaline değmiyor.
  • ceycey e  (08.08.22 09:32:34)