[]

ios'e whatsapp taşıma

android telefondan ios'e whatsapp mesajlarını taşımak istiyorum. move to ios uygulaması üzerinden deneyeceğim ama yorumlarda aktarılamadığı, sadece gönderilen mesajların gözüktüğü ve sonrasında whatsappta sorun yaşandığı gibi şeyler var. deneyen olduysa bir sorun yaşadınız mı nasıl oldu?
 
bir de kurulumu yapmıştım bir hafta önce ve telefonda başka uygulamalar ve fotoğraflar vs var. aktarım için ios aygıtı silip yeniden başlatmanız lazım diyor o halde tüm her şey silinir mi telefonda?


  • nickimineyapsam  (05.08.22 21:50:02) 
Ben bu işi başarıyla yapan birini ne gördüm ne duydum. WhatsApp mesaj transferini kendisi yapmadığı sürece üçüncü parti uygulamalarla doğru dürüst yapılamıyor. Zaten bedava uygulamalar hiç yapamıyor da para verip de tim mesajları düzgün şekilde aktarabilen görmedim. Varsa buraya yazar ama bu soru ara ara soruluyor buraya. Daha düzgün bi cevap gelmedi.

İkinci sorun anlaşılmıyor. O uyarıyı nerede ve hangi telefon veriyor? Aygıtı sil demek her şeyin silinmesi demek zaten. Ama iPhone’da yedekten feri yükleme çok başarılı. Cevapsız arama kayıtların bile geri gelir.
  • himmet dayi  (06.08.22 07:11:50) 
çok teşekkürler.
bir şey denemedim henüz net bilgi almadan. iphone kurulumu yaparken başlangıçta şurdan aktar vs gibi seçenekler çıkıyor malum ben o aşamayı geç yapıp kurulumu yapmıştım telefonun. şimdi nette araştırdığımda da sıfırdan kuruluma başlayıp o aktarma aşamasıyla olabileceği söyleniyor (move to ios uygulaması üzerinden - whatsapp kendisi de androidden ios aktarımını benzer şekilde anlatıyor).

bu sıfırdan kurulumu deneyecek olsam sanırım uygulama, foto vs hepsi silinecek. bu noktada şunu merak ediyorum. fotoları icloud'a yedekledim. bu yeniden kurulum aşaması icloud'u sıfırlamaz değil mi? ve bunu yaparken, iclouddan yükle ile androidden aktar seçenekleri farklı şekilde malum, bu ikisi birden yapılabiliyor mu o aktarma işlemi sırasında?
  • nickimineyapsam  (06.08.22 12:39:21) 
olmuyor malesef ben geçtim ve bütün mesajlarımı kaybettim.


  • ketkaratudun  (06.08.22 13:22:52) 
@ketkeradun üzdü bu mesaj beni. bu kurulum aşamasında aktarım, move to ios vs uygulaması ile yaptığınız halde mi olmadı?


  • nickimineyapsam  (06.08.22 13:34:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.