Instagram Reklamları ve Fatura

Selamlar,

Bir araştırma için instagram reklamı verdik. Instagram uygulaması üzerinden mevcut gönderilerden birini öne çıkardık. Normalde projenin insta hesabı ile face hesabı da ilişkili. Şimdi business sayfasına tarayıcıdan girdiğimde facebook faturaları çıkıyor hep. Bir türlü instanın uygulama üzerinden verdiğim faturalara erişemedim.

Insta app üzerinden bir kaç faturaya ulaştım ama onlarda da adres bilgisi vs. değiştiremiyorum. Facebook reklam makbuzlarında girdiğim kurum adı-adres-vergi numaraları çıkıyor. Ama insta app üzerinden aldıklarıma bu bilgileri giremiyorum.

Nerede hata yapıyorum bu konuda bilgili ey dostlar?

içerik özelinde faturalandırma olmuyor. faturalandırma düzeyine ulaştığınızda fb+ig reklamları toplam tutar olarak faturalandırılır. facebook tarafında reklam verdiğiniz reklam hesabı ile ınstagram'da ödeme yöntemi kısmında görünen reklam hesabı da farklı olabilir. bir de mobil app'te henüz o faturalandırmalar vs çok randımanlı çalışmıyor. o yüzden facebook reklam hesabına bağlı olarak app'ten reklam verildiğinden emin olunmalı.

karışık sistem olduğundan buradan anlatmak pek kolay değil bir de, bakmak gerek.
  • the man with no name  (05.08.22 20:48:37)
Zaten içerik özelinde değil de rakama ulaşınca çıkan faturaya eklemek istiyorum bilgileri. Tüm içerikler zaten proje için çıkan içerikler.

ig ve fb reklam hesabı kimlikleri farklı galiba. ig kimliği ile businuss sayfasından giriş yapamıyorum sorun orada başlıyor. Dediğiniz gibi app'te de fatura bilgisi girme kısmı çalışmıyor. Şu ana kadar girdiğim reklamlar mecbur o zaman cepten çıkmış olacak. Tüm reklamları durdurdum. Fb üzerinden yeniden çıkayım bari.
  • ManikD  (06.08.22 07:54:29)