[]

Romanda alıntı problemi

Merhaba,

Postmodernist eserlerde yayıneviyle anlaşılması durumunda başka bir eserden herhangi bir pasajı copy/paste etmenin normal karşılandığını biliyorum.

Yazmakta olduğum roman için bir akademik çalışmada tırnak işaretiyle verilmiş bir pasaj var ve eserime cuk diye oturuyor. Ancak herhangi bir kaynağa atıf yapılmamış. Arattığımda pasajın bir türküde geçtiği bilgisine ulaşıyorum. Yüksek ihtimalle anonimleşmiş bir bölüm bu.

Bu durumda benim o pasajı romanıma aynen eklememde herhangi bir sorun meydana gelir mi?

Not: Kitabın çıktığı yayınevine mail atıp durumu sordum.

 
Türkünün anonim olup olmadığını da öğrenebilirsiniz, mesam gibi yerlerden.


  • amelie poulain  (02.08.22 16:55:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.