Pompacı kazıklar mı

Depo bomboşken, ışık yanarken 750/770’e doluyor, daha 2 gün önce 2 kere doldurduk yolda. Bugün yine yola çıkacaz diye fulleyelim dedik, %70-%75 gibiydi zaten depo. Hadi ibreyi düzgün göremedim 65 diyelim. Zaten doldur dedikten kemeri çözüp inene kadar doldu. 350 tuttu. Pompada ve kasadaki ekranda 350 yazıyordu ama kaç lt onu göremedim, dikkat de etmedim bir an. Çok düşünmeden ödedim malum ne ucuz ne pahalı belli değil. Eve gelince böyle hesaplar pek tutmadı. Bence 200 falan tutmalıydı. Fişte de yazmıyor kaç lt olduğu. Kazıklamış olabilir mi, nasıl anlarım bilemedim. Soğuk su içtim oturuyorum :D

Kaziklanmamissindir. İbre her zaman düzgün göstermiyor. Yanı o depo yarımdı gerçekte demek ki.

Sakin ol.
  • Mcfly  (31.07.22 21:23:26)
Mcfly haklı, pompacının kazıklaması çok mümkün değil. Deponun ibresi her zaman düzgün çalışmıyor, bazen çok hızlı düşüyor hep doğruyu göstermiyor.

  • mg3929  (31.07.22 21:27:49)
Depo %70 doluysa zaten kalan kısım yaklaşık 15 litre olur. Benzinin fiyatı da 22 küsur lira. İkisini çarpınca 330 küsur yapıyor. Anormal bir şey yok.

  • himmet dayi  (31.07.22 22:03:14)
depolar silindir şeklnde değil yukarısı geniş aşağı doğru daralıyor gibi düşün tamamı 40 lt diyelim yarımdayken 20 lt kalmamış oluyor 15 lt kalmış oluyor

kazıklama olayı zor
  • basond  (31.07.22 22:07:36)
Yorumlar için teşekkürler, içim rahatladı biraz.

  • mirafiori  (31.07.22 22:25:03)
ayrıca bütün fişlerde kaç litre olduğu ve birim fiyatı yazar.

  • etna  (31.07.22 22:32:40)
Fişe özellikle baktım, yazmıyor

  • mirafiori  (01.08.22 06:47:54)
Markette ödedigin fişe bakiyorsun sen, pompacinin verdigi fişte kesinlikle yazar.

  • gulbatur birinci sahbatur sondan geliyor  (01.08.22 07:42:12)