ispanyolca kurs tavsiyesi

Selam dostlar,

Sıfır ispanyolca biliyorum ve işim sebebiyle, ekim de ispanya'ya taşınmam gerekli.

Tavsiye edebileceğiniz kurs, hoca varsa yeşillendiriniz.

Ayrıca;
Instituto Cervantes de Estambul hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben 10 ay kadar ders aldım cervantes’ten. Kur aralarında tatiller de oldu. 8.5 diyelim biz ona. A2’yi bitirdim, b1’e geçeceğim kur açılınca. Çoooook memnunum.

Benim derslerim haftada iki gün, 2.5 saat ile başladı. Sonra 3.5 saate çıktı. Sürekli ödevlerimiz oluyordu ve ben ekstra olarak da çalışıyordum. Şu an çalıştığım şirkette anadili ispanyolca olan çok fazla kişi var ve onlarla ispanyolca konuşuyorum. Şu ana kadar demek istediğimi anlamayan olmadı. Çok çok teknik şeyler konuşurken ispanyolca konuşmuyorum ama.

Şimdi hızlandırılmış kurs açacaklar sanırım. Ben olsam kaçırmam, direkt ona kaydolurum.
30 gün boyunca her gün ders oluyor. Biraz ağır bir program gibi gelebilir ama ispanyolca zor bir dil değil.
  • irene  (28.07.22 19:31:06)
Ben de 4 kur tamamlayıp en son B1.1’i bitirdim Cervantes’te. Bu 4 kurda toplam 5 farklı hoca gördüm. Hepsinin öğrenciyle ilişkileri, bilgi birikimi falan harikaydı bence. Sadece son kurdaki hocayı çok sevsem de B1.1 değil de C kuruymuşuz gibi muamele yapıyordu biraz çok ciddi konularda konuşmamızı sağlayarak falan :D Son kurdaki bu fazla zorlamalar hariç hocalardan aşırı memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Ben de sizin gibi sıfır ispanyolca ile başlamıştım. A1’de özellikle ciddi ciddi ders çalıştım çok fazla ve bundan çok zevk almaya başladım. A2.2’den sonra araya farklı şeyler girince çok çalışamadım ve B1.1’de sınıftakilerden geride kaldığımı fark etmeye başladım. Hocalar ne kadar önemli olsa da aslında tamamen kişinin kendisinde bittiğini de anlamış oldum böylece. Bu arada B1’den sonra tamamen konuşma ağırlıklı gidildiğini söylüyordu hocalar ve ben de B1.1’de bunu çok net gördüm. O yüzden B1 öncesi 3 kurdaki konuları güzelce öğrenirseniz konuşma anlamında çok büyük fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.

Ben bütün dersleri online aldım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. Yüz yüze buluştuğumuz hocalar da oldu ve orda da çok tatlı ve sıcakkanlıydılar. Derslerde de dili bir şekilde size sizin bile anlayamayacağınız kadar rahatça öğretirken bir yandan da İspanya ve Latin ülkelerinin kültürlerini de çok güzel öğretiyorlar ve bence bu da çok güzel bir şey.

Daha önce İspanya’ya gitmiş ve sadece İngilizce ile gezerek dönmüştüm. 2 ay önce tekrar gittim ve İngilizce’nin yetmediği yerlerde İspanyolca konuşabildim ve çoğu şeyi anlayabildim. Bu da beni inanılmaz mutlu etti. İlk derste adımızı söylemeyi öğrendiğimiz günden buraya gelmemde Cervantes hocalarının payı inanılmaz büyük.

Bu arada ben hep günde 2.5-3 saatten haftada 5-6 saat olan regular kurslara gittim ama sizin için bence de hızlandırılmış kurslar ideal şu an ama tabii bütün dikkatinizi verebilecekseniz. Çünkü hızlandırılmış kurs boyunca İspanyolca o kadar yoğun oluyor ki o dönemde ders ve ödevlerden kendi işlerini zor yaptığını duydum hep giden arkadaşlardan.
  • ms brownstone  (29.07.22 10:00:40 ~ 10:01:24)
Bende a2 seviyesini bitirdim cervantes taksimde.

Eger yeterli vaktin yoksa bosuna parani verme zaman gerektiriyor zirt pirt odev var ve surekli olarak dersi kacirmamak lazim devamsizlik yapmamak lazim.

Ornek veriyorum

Sunu soylemek zorundayim bu kurs normal kurslar gibi degil odev veriyorlar ve odevler 2 ye ayriliyor normal islediginiz konu tekrari cevap doldurma.maile yada google class a atiyorlar. (Bunlari yapmazsan bisi ogrenemez ve unutursun)

Birde sinav tarzi odevler var ama seviyeden seviyeye degisiyor. Misal a2 de finalde hayat hikayemizi Gecmis zamanda yazdik ve bu metini tahtaya kalkip konustuk ( cok az kagida bakmaya bisi demiyorlar full okuyamazsin )

Bide a2 de kitap veriyorlar oku ozet cikar.

Tekrar diyorum egitim iyi ama zorlayici. İngilce kursu gibi derse gir hoca anlatsin sonra cik yok

Bol șans..
  • Slynmaster  (31.07.22 14:28:37)