Kargolar bu ara çok mu yoğun çalışıyor ?

internetten iki farklı siteden sipariş verdim, birini hepsijet diğerini mng kargo getirecek, normalde gün içinde saat 6 ya kadar yetişmezse ertesi güne kalır o da gelir

Şimdi iki firma da mesaj atıyor biri kusura bakmayın kargonuz akşam 8de gelecek, diğeri kargonuzu iki saat içinde teslim edecez vs yani her şeyin bu kadar acil hızlı anında olmasına gerek yok

Kargo durumları çalışma saatleri artık akşamlara kadar sarkmaya mı başladı ?

Evet kargo firmasına göre değişebiliyor.

  • dreamnesiac  (27.07.22 18:54:46)
Gecen hafta amazon'un prime sale vardi. kolaygelsin, agt, mng bi de bi tane daha firma amazon'a is yapiyor onlar bayagi yogundu ama duzeldiler gibi cogunlukla.

sizin asil sorunuz, bazi firmalar ayni gun kargo secenegi sunmaya basladi. daha hic hatirlamiyorum bana zamaninda geldigini ayni gun kargolarin ama talep oldugu icin arz da olmak zorunda geceleri de geliyor.

durust olmak gerekirse ben de cok alistim bu duruma ve simarttim kendimi. ertesi gun teslimat yoksa ya olan alternatifini tercih ediyorum, ya hic almiyorum. ya da gidip biraz fazla verip magazadan aliyorum.
  • aguen  (27.07.22 18:56:23)
evet, bana da geçen gün mng'den saat 7'de geldi.
aras'la da bazen 6'dan sonraya sarktığı oluyor.
sordum, eleman eksiği ve paket fazlalığından dediler.
  • blatta hiberna  (27.07.22 18:56:56)
Pandemi ile birlikte kargolarda müşteri memnuniyetini arttırmak adına değişiklikler yapıldı. Buna mesai saatleri sonrası (akşam 17-18'den sonra) teslimat da dahil. Senin için kargonun acil hızlı olması gerekmiyordur ama başkasi için 2 gün beklemek çok zor olup hatta aynı gün teslim edilmesini isteyebilir. Artık insanlar alışveriş yaparken aynı gün kargoya verme seçeneği olanlara yoneliyorken esneyen saatler bana normal geliyor.

  • Amaranta ursula  (27.07.22 18:57:03)
mng ve aras amazonla çalışıyor. amazonda prime günleri vardı ondan yoğunluk var.

  • jelly bear  (27.07.22 19:24:40)
kargolarda internet alışverişinin artması ve pandemi süreci ile birlikte inanılmaz bir artış var. geçen şubeye gittim, o hengamenin altından nasıl başa çıkıyorlar şaştım. kendi personelleri harici anlaştıkları dağıtıcılar da olmasına rağmen hınca hınç dolu. kargocu olmak vardı :D

  • tabudeviren  (27.07.22 21:08:20)
Son günlerde ayrıca bir yoğunluk da var gibi görünüyor. Bence bu sebeplerle:

Bayramda biriken siparişler,
yaz tatili izinleri,
covid nedenli raporlar.
  • nickini vermek istemeyen uye  (28.07.22 00:58:57 ~ 00:59:14)
agt gecen aksam gece 11'de geldi amazon prime gunlerden aldigim urun.

  • bay b  (28.07.22 07:27:49)