Üst üste Covid pozitif mümkün mü?

Kız arkadaşım geçen hafta Covid pozitifti, karantinası falan bitirip atlattı, çok ufak kuru öksürüğü kalmıştı sadece.
Yalnız son 2 gündür yine hafif hapşuruk, seste değişme, baş ağrısı (baş ağrısı dün daha şiddetliydi) ve koku azalması yaşıyor.
Daha 1 hafta geçmeden tekrar pozitif olma ihtimali var mı?
Ya da coronanın bıraktığı yan etkiler mi bunlar (gerçi öyle bi durumda arada 3-4 gün gayet sağlıklı olmazdı).
Yoksa bu kadar kısa sürede tekrar pozitif olması imkansız, sadece üşütmüş müdür?

Dip: Eğer üst üste 2 kez pozitif olunmuyorsa ve bununla ilgili bir araştırma yazısı varsa link verebilir misiniz?

Bilimsel detayını bilmiyorum, ama mümkün. Geçtiğimiz 2 sene boyunca birçok kere haberler çıktı bunun hakkında. Adamcağızın biri zar zor hastaneden çıkıp çıktığı gün ziyaretine gelenlerden bir daha kapıp hastaneye dönmüştü hatta.

Çevremde de örneklerine rastladım bunun.

Kimi hastalarda vücudun yeteri kadar antikor üretmediği ve covid'e bağışıklık geliştiremediği de çok kereler söylendi.
  • akhenaten  (24.07.22 14:34:56)
karantina sonunda tekrar test oldu mu? negatife döndü mü ? arkadaşım 20ci günde negatife döndü.
haberlere çıkan bir adam vardı 1 yılda 70 küsür test yaptırıp hepsinde pozitif çıkmıştı.

birde yabancı bir haber sitesinde gördümdü sanırım ingiliz bir hemşire covid geçirdikten 1-2 ay sonra tekrar covid olmuş.

bu arada çevremde duyduğum bütün acaba soğuk algınlığı mı oldum diyenlerin tamamı pozitif çıktı.
  • astronom bey  (24.07.22 14:41:28)
Biz de acaba üşüttük mü diye düşünerekten çktığımız yolun sonunda pozitif olmuştuk.

7 günlük karantina sonunda test vermedi tekrar. İlk gün sağlık bakanlığından arayıp 7 günlük karantinadan sonra çıkabilirsiniz dedikleri için 7 günün sonunda çıktık direkt. Zaten 5. gün artık hafiflemişti baya, 6. gün nerdeyse hiçbir etki kalmamıştı, 7. gün de direkt çıktık gayet iyi hissederek.
  • gallienus  (24.07.22 14:52:18)
Aynı durumu biz de yaşıyoruz. İkinci testi verdik fakat sonuç hala çıkmadı. Çıkınca editlerim. Birçok insan üst üste olmaz diyor fakat ben katılmıyorum. Oyunun kuralları sürekli değişiyor çünkü.

  • msb  (24.07.22 15:23:33)
long covid olabilir.

  • tadellesever  (25.07.22 11:14:31)