terapist nasil seciyorsunuz

selamlar, istanbul avrupa yakasinda terapist ariyorum adhd ve kaygi bozuklugum icin. internetten arastirdigimda cok genc yasta psikologlara denk geliyorum hep. biraz daha tecrubeli biri olmasini istiyorum sanirim. siz nerden bakiyorsunuz, neye gore karar veriyorsunuz. oneriniz var midir?

Sadece psikolog için değil sağlıkla ilgili danışacağım herkes için genel olarak hangi üniversitede okumuş, hangi alanda uzmanlığını yapmış, uzmanlığı benim başvuru nedenimle örtüşüyor mu, yazdığı tezi varsa balon mu yoksa düzgünce mi hazırlanmış, makalesi varsa nerede yayınlanmış vs. diye bakıyorum ben üstünkörü. Çok ters bir durum gözüme çarparsa tercih etmiyorum.

  • akhenaten  (15.07.22 12:50:49)
Ben de biraz tecrubeli ve hangi alanlara odaklandigina bakiyorum. genclerden sosyal medyasj olanlar oluyor niyeyse onlardan begendigim olmadi pek. en son yasli bir doktor buldum denedigimde de hosuma gitti bu sekilde devam ediyoruz. sans biraz daha once gidip memnun olmadiklarimi yazmiyorum

ahdh icin moxo testi vardi nedense ulkemizde yetiskinlerde bu durum "olamazmis" gibi genelde cocuk terapistleri cikiyor. moxo yapan yer bulursanjz belki guzel olur
  • ala09  (15.07.22 16:25:26)
Ben kendiminkini mezun olduğu okula göre seçtim. Sonra da frekansım uyuyor mu diye baktım gide gele.

  • duma duma dum  (16.07.22 02:19:03)
hangi terapiyi yaptığına göre seçin. mesela emdr terapisi yapıyor mu sorun.

  • sanemz  (16.07.22 12:05:11 ~ 12:06:01)