[]

10 yıl aynı firmada çalışan birinin tazminat durumları

Bu kişi istifa ederse tazminat alabilir mi? Ne gibi hakları vardır?
 
Kendi rızasıyla istifa ederse alamaz hayır. Ne hakları vardır? Bakiye yıllık izin varsa onun ücretini alır, bu kadar.


  • kojonotsuki  (06.07.22 23:21:17) 
SGK gününü doldurmuşsa olabilir.


  • gabe h coud  (07.07.22 00:32:50) 
Kaç gün prim olunca tazminat alabilirim?

İş primleri kişilerin işe girdikleri yıllara göre değişim gösterebilmektedir. Bu noktada işe giren kişilerin 7.000 iş prim gününü doldurmaları gerekmektedir. Bu sayede kişiler kıdem tazminatı almaya hak kazanırlar. Bunun yanında kişiler 4500 prim gününü doldurup buna ek olarak 25 yıl boyunca da sigortalı olmuş ise kişiler kıdem tazminatlarını alabilirler.
  • himmet dayi  (07.07.22 08:40:20) 
1999 öncesi girişli iseniz veya
Kadınsanız ve evlilik dolayısı ile ayrılıyorsanız alabilirsiniz.

Onun dışında alamazsınız diye biliyorum
  • PoscheN  (07.07.22 10:34:06 ~ 10:34:18) 
aynı yerde çalışmış olmanıza gerek yok. emeklilikle ilgili yaş dışındaki şartlarınızı tamamladıysanız SGK'dan buna dair bir yazı getiriyorsunuz, o işyerindeki tazminatınızı alarak istifa edebiliyorsunuz. emeklilik durumunda kendiniz ayrılıp tazminat alabilirsiniz. burada da aslında diyorsunuz ki, "benim emeklilik şartlarım tamam, artık evde oturup yaşımı bekleyeceğim".

tazminatı aldıktan sonra tekrar girip başka yerde çalışmanıza engel bir durum yok "hani evde oturup yaşını bekleyecektin" diye bir şey dendiğini duymadım.
  • kibritsuyu  (07.07.22 12:50:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.