Arabayla yunanistan'a gitmek

için 15 günlüğü 47€ olan yeşil sigorta hariç başka ne gibi masraflar olabilir? Ekstra harç falan vermek gerekiyor mu araç için, kişisel yurtdışı çıkış harç pulu hariç?

hayır başka bir masrafınız yok. ama ben ekimde pandemi zamanı gittiğimde plf formu gibi bir form doldurmuştum online. sanırım yolculuktan 1 hafta önce doldurulması ve çıktı alınması gerekiyordu, ama şu an durum nedir bilmiyorum.

  • benim de soyleyeceklerim var  (05.07.22 23:44:50)
yeni ehliyet lazım.
kaskonuza ek yurtdışı poliçe eklettirin, yeşil sigorta sadece karşı tarafın masrafını karşılar.

araçtaki kişiler hariç ekstra pul harcı yok.

son olarak sınıra yakın depoyu fulleyin, orada yakıt pahalı.
  • nuisance  (05.07.22 23:57:39)
bir de o tarafta otobanlarda cok sık aralıklarla odeme noktalari var. yani 10 dakikada bir durup para odedigimiz olmustu, insan naalaka oluyor. ve bizdeki gibi otobanlarda sık aralıklarla benzinlik ve dinlenme tesisi olmuyor onu da aklinizin bi kosesinde bulundurun derim.

  • in vino veritas  (06.07.22 00:20:29)
yaninizda bol bol bozuk euro alin otobandaki giselerde kullanmak icin.

  • 65 derece  (06.07.22 12:14:58)
Bu hafta başı döndüm Yunanistan'dan arabayla.

Yeşil sigorta hariç bir şeye gerek yok araç için. Otobanlarda 1, 2, 3 ve küsüratları olacak şekillerde ve sık sık ödeme yapılıyor diğer arkadaşların dediği gibi. Hız sınırı 130 genelde, 120 olduğu yerler de oluyor ama pek sallamıyorlar gördüğüm kadarıyla. Yollar bizim devlet otobanlarından güzel, özel otoyollarla aynı kalitede. Benzin Shell'lerde ve bazı BP'lerde 2.4 civarında, diğer ufak ve yerel firmalarda daha pahalı.

Başka sormak istediğin bir şey olursa bilgiler tazeyken yardımcı olurum.

Şimdiden iyi yolculuklar ^^
  • chicha_v2  (06.07.22 12:26:50)