Müzikte bu durumun adı var mı

Bir albümün her şarkısına o kadar aşina oluruz ki bir şarkının sonunu dinlerken sonraki şarkının introsunun çoktan kafada dönmeye başlaması durumu olur, bunun adı var mıdır?

Hayır yok :)

  • freebird5406_2  (27.06.22 11:43:35)
Dedigin durumu ben de yasiyorum bazi albumlerde ama bu muzikle degil psikolojiyle ilgili bir durum bence

  • floydian  (27.06.22 11:46:34)
bu durumu kaset çalar zamanından beri yaşamadığımı şimdi farkettim. mezdeke, muazzez ersoy nostalji 7-8-9, ragga oktay, bomfunk mc's, hakan peker albümlerinin şarkılarını bu şekilde daha şarkı başlamadan kafada mırıldanmaya başlardık. ses biraz fazla açıksa şarkı arasındaki beklemede o birkaç saniyelik hışırtı...

şimdilerde bazı sanatçılar albümlerinde bir hikaye anlatımı yapıyor. hayko cepkin benim her albümüm giriş-gelişme-sonuçtur, hikaye anlatır diyor. röportajlarında belki bu durumun adını koymuştur.
  • onemoremile  (27.06.22 11:55:53)
Ben de yaşıyorum bunu. Adını bilmiyorum ama bunu bazı gruplar özellikle yapıyor, yani şarkıları teker teker bestelemek yerine albüm olarak tasarlıyorlar, o yüzden bir şarkıdan sonrakine geçiş çok daha doğal oluyor. Concept album diyorlar böyle albümlere.

  • plutongezegendegilmi  (27.06.22 12:30:17)