Günde 2 saat çalışıp 50 bin lira kazansaydınız ne yapardınız?

Her gün sadece 2 saat çalışıyorsunuz 8-10 ya da 10-12 arası karşılığında aylık 50 bin lira kazanıyorsunuz. Gününüzün geri kalanını nasıl geçirirsiniz gün içinde neler yapardınız?

(50 bin lira kimisi için küçük kimisi için büyük gelebilir buna takılmayın lütfen)

Belli bir yaşa gelip de aklı başında olan her insan boş vakitlerini nasıl geçireceğini bilir bana göre. "Ben çalışmadan yapamam, sıkılırım." muhabbeti oldu bitti bana saçma gelmiştir. Beni rahat yaşatacak bir gelirim olsun, çalışmadan gayet güzel yaşarım vallahi. Boş vakti dolduracak şey çok. Kitap oku, dizi izle, film izle, Ekşi'de boş yap, Twitter gündemini takip et, bilgisayar oyunu oyna, YouTube kanalları keşfet, yürüyüş yap, kursa git vs. vs. Uzar gider liste. Bence boş vaktin fazla olması kimse için problem değildir. Fazla boş vakti olduğundan yakınan insan samimiyetsizdir. Özellikle bu teknoloji devrinde kimsenin bu durumda olacağını düşünmüyorum.

  • h1a9t6a7y  (26.06.22 01:29:44)
50binlik bir is daha bulurum bununla yazlik alirim.
Gun icinde bisiklet falan takilir, geceleri de gezerim.

  • divit  (26.06.22 01:30:12)
Gelirim iyi. Artırmak için çalışıyorum.

Zor günler gelebilir diyerek çoğunu biriktiriyorum.
  • hayirsiz  (26.06.22 01:34:05 ~ 01:34:35)
Biriktiririm sonra gidip bi kafe falan acarim.

  • floydian  (26.06.22 02:11:46)
1- hobi kasarim. degisik seyler denerim. ekstrem sporlar olabilir, koleksiyonculuk olabilir, yeni bir dil, yeni bir muzik aleti.
2- haftada tam gun ya da yarim gun gonullu olarak bir yerde calisirdim. hep almaktansa biraz da vermek de iyidir, daha iyi hissettirir, dogru olandir.
3- birikmis veya sermaye de varsa, veya kredi cekerim diyorsan, kucuk bir cafe, organik tarim, mantar yetistiriciligi falan gibi isler denerdim.
4- dunyayi gezebildigim kadar gezerdim eger gunde 2 saat calistigin yere gitmek zorunda degilsen, isyerine yani.
5- gercekten fakir olan birine burs verirdim. veya fakir bir aileye yilda 2 defa yardimda bulunurdum.

aslinda biraz da bu kadar parayla ne yaparsiniz sorusunun da cevabi gibi olmus yazdiklarim ama idare et :)
  • baldur2  (26.06.22 08:22:12 ~ 08:23:13)
Gönüllü bir çalışmaya katılabilirim.
Bir hobi bulup günlük kursuna gidebilirim.
Bana zevk veren bir yetkinliğim varsa özel ders vs veririm.
  • zimbirik  (26.06.22 08:48:32)
Eger gunde iki saat calisarak iyi bir para kazaniyorsam, oncelikle daha cok calisma ile daha cok para kazanmam arasinda direkt bir oranti var mi onu bilmek isterim.
Gunde iki saat calisarak elli bin lira kazanmam, gunde dort saat calisarak 100 bin lira kazanmam anlamina geliyorsa yakin gelecekte oyle yapmayi tercih ederim. (is/maas durumu degilse bu yani, kendi isimi yapiyorsam veya proje bazli calisiyorsam, calisma saatimi arttirmam gelirime daha cok etki eder mi...) Cunku gunde dort saat calismak da gayet uygun bir sistem ve beni erken emeklilik hayalime daha kolay yaklastirir.

Ardindan bu durumu chunk'layabilirmiyim onu bilmek isterdim. Yani gunde iki saat calisacagima bir hafta normal calisip uc hafta calismayacak bir duzen kurmam mumkun mu? Zira ben bos zamanlarimi her gune yayilmis olarak degil de, uzun sureli almayi tercih ederim. Boylece baska projelere, tatile, seyahate vs daha kafam rahat vakit ayirabilirim.

Ama gercekci cevap vermek gerekirse su an yaz tatili olmasi sebebiyle gunde hic calismayarak maasimi aliyorum. Kitap yaziyorum, spora gidiyorum, dizi izliyorum, kitap okuyorum, ispanyolca ogreniyorum. Bunlari hergun yapiyorum yani, calisirken oldugu gibi firsat buldukca yapmiyorum. Eger fiziksel olarak mumkun olsaydi tatile giderdim ama cesitli sebeplerden degil. Buyuk konusmayayim ama hicbir guc beni yukarida yazildigi gibi bir konuda ozel ders falan vermeye ikna edemez su an.

Gununuzu nasil gecirirdiniz dediniz diye boyle yazdim. Bu geliri nasil degerlendirirdiniz sorusu baska zira.
  • sopiro  (26.06.22 10:01:34)
gezerim, her gün yeni bir yer denerim, istediğim sporu yaparım, bir müzik aleti çalmayı öğrenir, resim yaparım, sanat öğrenirim,istediğim kokteyli içerim, istediğim an film izler, kitap okur, ortalama yerlerde fiyata bakmadan alışveriş yaparım, özellikle İstanbul da yapacak şey bitmez

  • take stay  (26.06.22 10:57:22)
şu an buna benzer bir durumdayım, küçük bir şehirde yaşıyorum. Her gün bir film izliyorum, bol bol okuyorum. Sporu hala aksatıyorum haftada 2 gün anca yapıyorum. Yeni bir dil öğrenmeye başlıyorum şimdi, almanca. Sosyal medya/ekşi bağımlılığınız varsa kuş oluyor o vakit, disiplini elden bırakmamak gerek

  • tejeve  (26.06.22 11:05:01)