[]

araç fiyatları düştü mü yakın zamanda? ben mi yanlış filtreliyorum?

işim olmadığı için piyasayı hiç bilmem, ev arkadaşımla muhabbetimizden dolayı az biraz fikrim vardı.

babamdan miras kalan aracı satacağımız için biraz girdik bu işe. araç opel corsa, 2020 model, 1.2, edition, 18 bin kilometrede, fabrikadan çıktığı haliyle tertemiz. intikal işlemi bitmediği için satamıyorduk ama piyasayı yoklamak için 480 binden koymuştuk. çokça telefon aldık, kimisi 450'ye düşürmeye çalıştı, sonra "470'ye verirseniz ben işlemlerin bitmesini beklerim, bir ay sonra da olur, problem değil" diyen biri vardı.

biz bu süreçte belirsizliğin de etkisiyle, fiyatların çok artabileceğini düşünerek "yok yau olmaz" dedik ama şimdi baktığımda aynı aracın benzer özelliklerdeki halinin 400'ler civarında gittiğini görüyorum sahibinden'de...

bi' şey indirimi mi geldi, piyasaya sıfır araç mı sürdüler, ben mi yanlış filtreledim?

daha iki hafta önce 470'ten bir ay önce bağlamaya çalışanlar, 450 desek anında atlayacak insanlar vardı yahu şimdi bakıyorum 300, 350, taş çatlasa 405 filan olmuş...

gözden kaçırdığım bi' şey mi var yoksa fena mı patladık?

 
vavacars letgo benzeri hizmetlerden bir sorgulatır mısınız?


  • atom karincanin torunu  (23.06.22 15:52:58) 
yani geçenlerde letgo 470'e alırız demişti, hatta onlar aracılığıyla ücretsiz ekspertize de götürebilmiştik ama sonra bu işlerden anlamamama rağmen "bu siteler ucuza alır" diye düşünüp ben satmak istememiştim. o ara hem araç kullanmayı bildiği hem de babamla aynı yerde yaşadığı için kuzenim ilgilenmişti bu işlerle ama son söz bendeydi. o yüzden kafam karıştı biraz da. iki hafta önce neredeyse 500'e dayanmıştı, araç üstümüze olsa anında gidecekti... şimdi bakıyorum en yüksek 400 görünüyor internette tövbe estağfurullah zaten ödenmesi gereken bir sürü borç var bu kadar düşmeseydi keşke.


  • der meister  (23.06.22 15:58:13) 
sorgulatın dememin sebebi güncel ne veriyorlar öğrenin olmaktı ve evet biraz ucuza olabiliyor ama aklınızda bir sayı olur onun üzerinden ilan çıkarsınız veya iyi gelirse teklif verirsiniz gider.


  • atom karincanin torunu  (23.06.22 16:01:21) 
tam tersine cok yükseldi araba piyasasi, iki ay once 270 e aldigim arabaya simdi 420 veriyorlar. piyasa cok ölü, kimse araba alamiyor, piyasada araba alip satanlar ölücü. cok acil bir durum yoksa, istediginiz fiyati veren cikana kadar bekleyin. ya da dod, fiat, renault, ford ve toyota gibi büyük servislere gidin oralara bir gösterin. onlarin verdigi fiyatın 20-30 bin lira üzeri arabanızın gercek fiyatıdır.


  • tadellesever  (23.06.22 16:01:59) 
acil maalesef, imkanim olsa garajda tutardim cunku borc miktari bir yukseliyorsa araba fiyati uc yukseliyor ama bir an once elden cikarmamiz gerekecek.


  • der meister  (23.06.22 17:18:26) 
Piyasa cok degisken son 2 haftada benzinli ve dizeller hayvan gibi duserken, lpg'liler bi anda 100-150bin artti.
1/3 fiyatina geziyorsun gazliysa.

Benzine indirim gelirse daha iyi bir fiyata satarsin.
Hergun senin araci filtreleyip vavadan sorgula en dogrusu orasi cunku pazarlik yok fiyatlar gercek.
  • divit  (23.06.22 18:00:55) 
Kesinlikle patlamadiniz onu bilin. Düştüyse bile kisa zamanda geri çıkacaktır.


  • stavro  (23.06.22 23:21:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.