[]

Online alışveriş kargo ücretlerini iade etmeyen firma şikayet

İnternet sitesinin birinden ürün aldım, kalitesiz çıktı geri gönderdim. Kargo ücretlerini düşüp iade yapmış. Tüketici kanunda masraflar dahil satıcının sorumlu olduğu yazıyor.


Satıcı ürünü alırken ödediğim kargo ücretini bile kesip iade yapmış. Yahu kesinti yapıyorsun madem, ürünü sana yollarken ödediğin kargo ücretini kesersin. Kaldı ki kanunen bunu da yapamaz.

Kendileriyle iletişime geçtim sallamadılar bile.

Tüketici hakem heyetine başvursam sorun çözülür mü?

50-60 liranın peşinde asla değilim, tavırlarına sinir oldum.

 
Çözülür tabii. Hiçbir kesinti yapamazlar, ne ödediyseniz tamamını tek seferde ödemek zorundalar.


  • orient blue  (23.06.22 10:48:23) 
cozulur, mesafeli satis sozlesmesine aykiri islem yapmislar it gibi odetir hakem heyeti. ver dilekceni bekle belki akillari baslarina gelir.


  • bay b  (23.06.22 10:55:49) 
Chargeback bile yapsan olur cunku senin odedigini de kesmis, dolandiriciligin 1 tik alti bu yaptigi.


  • divit  (23.06.22 14:10:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.