[]

Bulaşık makinesi marka model önerisi

Sevgili duyuru sakinleri, bu bataklığa düştüm kurtulamıyorum. Herkesin bulaşık makinesiyle bir derdi var, internette her makineden mutlaka bir şikayet okumaktan gına geldi. Şu marka şu modeli al ve bulaşık makinesi derdini 10 sene unut diyebileceğiniz bir model var mıdır? Lütfen model numarasını da yazın ki alıp geçelim, bu kararsızlık devam ederse daha da alamayacağız artan fiyatlar sebebiyle...
 
Lg’nin on yıl motor garantisi oluyor. Kireçli değilse suyunuz Lg öneririm, şuan aynı model üretilmediği için model marka önerisini yapamıyorum. İç haznesi çelik olmalı. Bizim aradaki bölmeler vs katlanıyor, çok kullanışlı oluyor. Kadeh vs yıkayacaksanız üst bölme asansörlü aşağı inebiliyor. Alt ya da üst ayrı yıkayabiliyor.


 • kullanıcıadımbuolsun  (23.06.22 08:15:14) 
Arçelik 6144. 4 programlı ve kurutma mekanizması üst seviyedeki makinalarıyla aynı. 4 programlı, basic bir makina. Zaten fazlasına ihtiyaç duyulmuyor. Ne kadar kompleks o kadar arızalanma olasılığı ve masraf. İşini gayet iyi yapan, bir fiyat performans makinası. Ancak internetten değil, bayiden ya da sadece kendi sitesinden alın derim. Arçelik kendi sitesi dışında internete ürün vermiyor. Garanti ve taşıma olaylarında başınız ağrımasın.


 • thracia  (23.06.22 08:44:05) 
sadece şunu söyleyeyim program sayısı artınca daha kaliteli olmuyor. millet sanki bir şeymiş gibi 3 programlı yerine 5 programlı alıyor. ne olursa olsun 1 program kullanacaksın 60 derece 60 dk :)

bende hoover var. şaka gibi ama teknosadan 600 tlye almıştım. halen kullanıyorum, nazar değmesin :)
 • mr.goodcat  (23.06.22 08:55:23) 
altus’un en ucuz modelini alır geçerdim ben olsam. ekonomik ve kırk yılın başı kısa program dışında bir şey kullanılmıyor. boşa para saçmaya gerek yok.


 • orient blue  (23.06.22 10:35:52) 
çocuğa alınan giysi haramdır diye bi laf var ya, çünkü çocuk o giysiyi çok uzun giyemez falan diye.

bulaşık makinesi de bi nebze öyle bence. yaptığı iş çok basit ve hepsinin çalışma prensibi aynı. raf dizaynı düzeni falan değişiyor en fazla.

ben altus almıştım 4 yıl önce hala canavar gibi çalışıyor. 4 sene önce 700 liraya almıştım gidip 1500 versem hayat kalitemde bir şey değişmeyecekti.
 • floydian  (23.06.22 10:43:06) 
arçelik'in ucuz bi modelini al geç. üst modelleriyle arasındaki iki fark biri şu program sayısı (yoğun, hızlı ve standart program olması fazlasıyla yeterli), ikincisi de asansörlü üst raf (onu da hiç kullanmadık desem yeridir). servis ağı yaygın olmayan markalara hiç girme mağdur olursun bi aksilik olursa.


 • roket adam  (23.06.22 10:47:50) 
Bulasik makinasinda pahali bir seye gerek yok. Hepsi ortalama ayni seyi yapiyor. Zaten bir program kullanacaksin. Cok programin bir ozelligi yok. Arcelik ve samsung kullandim bugune kadar, ikisinden de memnundum.


 • balpolen  (23.06.22 10:55:57) 
Herkese yorumları için çok teşekkür ederim. Derdimiz çok programlı olması değil ama hem leke bırakmaması hem de kurutmasının iyi olması... Kurutma epey önemli bizim için. Makinelerin kurutmasının iyi olup olmadığını anlayabileceğimiz bir gösterge vs var mıdır?


 • silverleaf  (23.06.22 11:05:07) 
Arceligin en ucuz modelini al gec hepsi ayni.
Altus da aynidir muhtemelen.

Bazi modellerde bitince kapagini itiyor tek fark oydu ben alirken
 • divit  (23.06.22 14:12:35) 
www.arcelik.com.tr

Biz bunu aldık da daha kullanmadık, arçelik sonuçta, iyidir heralde.
 • turuncu tonlarda  (23.06.22 18:20:47) 
Bulasik makinasindan benim gordugum fiyatlar arasi en buyuk fark "sessizlik", yoksa program sayisi, kurutmasi falan degil, Bir de ucuz makinalarin ici plastik, raf sayisi az ve raflar sabit. Makinanin fiyati artinca ici paslanmaz celik oluyor, raf sayisi artabiliyor ya da raflar asagi yukari oynuyor.

En ucuzundan iki makina denedik, asiri gurultulu ve 5-6 sene sonra bir parcasi bozuluyor, yaptirmaya degmiyor atiyorsun.

Iyi bir marka alirsan sessiz olacagi kesin, 10 sene gider mi, bilmem. Artik beyaz esyalari eskisi gibi yapmiyorlar, orta kalite birsey al gec.
 • cooperr  (23.06.22 18:31:20 ~ 18:31:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.