Çeyrek altın buldum ne yapayım?

Son 10 yıldır markete bir kere bile yürüyerek gitmedim hadi bi değişiklik olsun yürüyerek gideyim dedim yolda çeyrek altın buldum, böyle kuyumcu keseleri oluyor ya onun içinde 2 tane çeyrek altın vardı, normalde haberlerde falan "yolda 10 bin dolar buldu sahibini bulup verdi" şeklinde haberler çıktığında kerize bak ben hayatta vermezdim diyen bi insandım ama acayip içime dert oldu şimdi sanki anneannem düşürmüş gibi içlendim keşke bulmasaydım diyorum ama bulmuş bulundum bir kere, ne yapacağız şimdi bunu en yakın karakola götürsem tutanakla falan teslim alırlar mı sahibi gelir sorar gibisinden en güvenli yöntem bu gibi geldi bana, siz ne dersiniz? Teşekkür ederim.

Ben karakola teslim eder civar dükkanlara da "altın düşürmüş müyüm diye soran olursa biri bulmuş, karakola teslim etmiş dersiniz." diye bilgi verirdim.

  • himmet dayi  (22.06.22 19:52:37)
Bence de öyle yapayım.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.06.22 20:04:09)
Hocam ben olsam yerdim.

  • zoque  (22.06.22 21:15:05)
Ben de yerim diyordum da olmadı, polise teslim ettim.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.06.22 21:19:52)
umarım sahibine ulaşır.pek emin olamadım.

  • since1907  (22.06.22 21:43:21)
Hocam valla himmet dayı'nın dediği gibi çevre esnafa da söyledim böyle böyle diye, zaten küçük yer kaybeden kişi de malına biraz kıymet veriyorsa bi arar sorar muhtemelen.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (22.06.22 21:46:46)
Çevredeki esnafa telefonumu verirdim para, değerli eşya kaybettiğini söyleyen olursa arasın diye. 2-3 bin tl gibi bir şey derdim ama tam rakamı söylemezdim. Belli bir müddet sonra ise o para artık senin inisiyatifindedir bağışlarsın ya da yersin.

  • caturanga  (23.06.22 09:09:24)