Italya'da 10 gün nasil planlanir?

Floransa - Roma - Verona - Venedik - Bologna diye bir liste cikardim. Hangi sehirde ne kadar süre gecirmeyi önerirsiniz?

Görmemi önerdiginiz baska sehirler de var mi?

roma-3 gün
floransa-2 gün (+sabah gidip öğleden sonra dönmeli pisa)
verona-2 gün
venedik- 1 gün
bologna - 2 gün
  • brkylmz  (14.06.22 22:31:46)
genelde arkadaşların yazdığını katılmak ile birlikte,

1 gün venedik, 1 gün verona yeterli. hatta sonraki durağa milano da ekleyebilirsin.
  • delidir yakalayin  (15.06.22 00:24:17)
ben olsam şu rotayla ilerlerdim. ilk durak roma 3 gün-perugia 2 gün(hele umbria jazz zamanına gelirse 4 bile olur :))- floransa 3 gün- bologna 2 gün ve türkiye'ye dönüş için genelde en ucuz bilet bologna'dan olduğu için son durak bologna.

  • benim de soyleyeceklerim var  (15.06.22 00:24:36)
gidiş roma dönüş bologna olacak şekilde planlama yapmanızı tavsiye ederim. bir de aradaki geçişleri nasıl yapacağınız da önemli. araç kiralayacaksanız eğer yoğun bir tur planlamanız mümkün ama bütün geçişleri tren (biletleri erkenden almanızda fayda var) ile yapacaksanız çok yorucu olduğunu ve illaki trenler ile ilgili aksaklıklar olduğunu unutmamanız gerekir.

roma en az 2 gün.
verona max. 1 gün (hatta verona'ya gitmektense cinque terre'ye gitmenizi tavsiye ederim.)
bologna 2 gün
venedik 1 gün (tabii sadece venedik içerisinde kalacaksanız. etrafındaki adalara gidecekseniz eğer 2 gün)
floransa 2 gün (biz aynı gün sabah pisa öğleden sonra floransa yapmıştık ve bize yetmişti aslında)
milano 1 gün (sabah git akşam gel şeklinde. sadece klise ve etrafını görüsünüz güzel bir yemek yersiniz vs.)

bence 1 günü boşta bırakın. dinlenmek için ihtiyacınız olacak. biz bu rotayı bologna'da konaklayarak tren ile gidip geldik. bayağı bir yorucu olmuştu.

buradan da bizim gittiğimiz birkaç yerin videoları var. bir fikir edinmek isterseniz eğer; www.youtube.com
  • kafa koparan manyak  (15.06.22 08:26:37)