Üniversite öğrencisi için notebook tavsiyesi

Kuzenim üniversiteye başlayacak.
4-5 sene götürecek, mühendislik, mimarlık, yazılım vb. kullanacağı programları kaldıracak bir notebook arıyoruz.
bütçemiz maksimum 15 bin tl.
Yakın zamanda almış veya araştırmış olanlar tavsiye verebilir misiniz?
Teşekkürler

  • Cruyff  (11.06.22 17:32:23)
@Cruyff İşlemci, ram vb iyi duruyor fakat harici ekran kartı olmaması çok sorun yaratır mı ?

  • sedolima  (11.06.22 18:38:22)
Ramden çekiyor. Hem bu özelliklerde hem de ekran kartlı istiyorsanız bu fiyata imkansız.

  • Cruyff  (11.06.22 18:43:09)
Hangi bölüm olduğunu yazmamışsınız ama eğer gpu gerektiren programlar kullanırsa dahiliye sahip cihazlar üzebilir. Makina mühendisliği okuyorum i5 8350h gtx1050 8 gb ram özelliklerinde laptop almıştım 4 sene önce her işimi gördü sadece SW'de ram ihtiyacım olabiliyordu. Aşağıdaki modelleri önerebilirim. MSI kullanıyorum soğutma olarak vs memnundum. Kasadan memnun değildim rijit değil diye ama 17" olmasının da etkisi vardı tabi ki. Zaten bu yeni kasayı bir arkadaşımda görmüştüm kesinlikle daha rijit.

www.hepsiburada.com

www.monsternotebook.com.tr
  • 1903 24  (11.06.22 22:18:53 ~ 22:22:50)
Teşekkürler tavsiyeleriniz için.
Sınava haftaya girecek, mühendislik düşünüyor fakat bölümü daha netlşetirmedi o yüzden belirtmemiştim.

Monsterlara baktım biraz, bütçeye uygun modellerde hala 1050 kullanıyorlar. 4-5 senelik ekran kartlı model alınmaz.

O vakit bütçeyi biraz esnetmeye çalışıp 15-17 bandında 3050 li 16 ram li bir model araştırayım.
  • sedolima  (12.06.22 01:01:00)