[]

Bazı beslenme ve sağlık soruları

Arkadaşlar malum eylül-nisan arası ağırlık çalışanların çok kalori takibi yapmadan beslendiği, sonradan da birkaç aylık bir diyete girdiği dönemdir, ben de nisan ayından beri aynı şekilde diyetteyim, diyet yapmak benim için zor bir mesele değil, 2 aydır neredeyse programda kalori oynamaları haricinde hiç değişiklik yapmadım kilo*2 gram protein(150-160 arası) kilo*0,8 gram yağ alıp kalan açığı da karbonhidratla kapattığım bir makro dağılımı yaptım, toplam kaloriyi de 2000 kaloriyle başlatıp 2 ayda 1600 kaloriye kadar düştüm, sonuç da aldım haliyle. Bi 10 gün daha devam edip sonra biraz daha rahat bi sisteme geçerim diye düşünüyorum.

Bu süreçte proteini çoğunlukla tavuk yumurta protein tozu ve balıktan aldım, karbonhidrat kaynağım başta yulaf sonra yeşil bitkiler ara ara da patates ve pirinç oldu, yağ için de sadece zeytinyağı kullandım, tabii yumurta ve balıktan gelen yağı da ekliyorum hesaplamaya. Onun dışında ortalama 2-2,5 litre su içmişimdir günlük. Bir de kreatin kullandım ki onu yılın 12 ayı kullanıyorum zaten. Ek olarak sigara-alkol vs kullanmadığımı da belirtmek isterim.

Şimdi benim merak ettiğim konu şu: Bu veriler ışığında bu rutinde kan değerlerimde ne bileyim karaciğer enzimlerinde bir sıkıntı olmuş mudur, bi gidip kan tahlili yaptırmam gerekir mi yoksa abi boş ver en fazla ne olabilir ki diye mi düşünmem lazım, gençken bunları çok kafama takmıyordum ama yaş ilerleyince insan bi ikircikleniyor doğrusu. Ne diyorsunuz ne yapalım şimdi? Teşekkür ederim.

 
tahlil yapmadan bir sıkıntı olup olmadığını bilemezsin. bi zararı da olmaz tahlil yaptırmanın.


  • paintov  (11.06.22 14:04:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.