Yatırımlık motosiklet alınır mı?

Alınırsa hangisi alınır? Bu piyasanın volkswagen'i, passat'ı hangi marka/modeldir?

piaggio
vespa

  • jamswety  (05.06.22 14:19:44)
Yamaha veya Honda'nın piyasası hiç bitmez. Hangi model olursa olsun, önce bu iki markaya bakın derim.

  • el conquerador  (05.06.22 19:13:57)
Benim 10 ay önce aldığım motor Yamaha xmax 250 ( 40.000 TL ) Şu an ( 80.000 TL ) bence alınır ama piyasası olan markayı tercih edin. ( Yamaha / Honda )

  • huzunbaz palyaco  (06.06.22 10:41:22)
ben son 3 yıl boyunca 3 farklı sıfır motor aldım. aldığım zamanlardaki kur fiyatlarıyla şu anki piyasasını karşılaştırınca +- 10.000 aynı çıkıyor. yani hemen hemen aynı kazandırmış.

artılar:

* doların 18'den 11'e düştüğü darbe gecesindeki gibi bir olay olursa elindeki döviz erir ama motorun fiyatı düşmez hatta aylık düzenli artmaya devam eder.
* aldığın ekipmanlar da döviz üzerinden geldiği için yanına kar kalır. yaktığın yakıt, yaptığın masraflar da öyle hemen hemen. sponsorla gezmiş gibi olursun.

eksiler:

* her zaman tam koruma gezmen gerekiyor, ekipman dediğin orta yollusu bile 20.000'lere dayanıyor. satarken yarı yarıyadan aza gider.
* hayatta kalmak için ileri sürüş eğitimi alman gerekir bu da bugün ortalama 5 bin lira.
* düşersen araba gibi olmaz. motordaki 20 bin tramer kaydı satış bedelini çok düşürür.
* çalınma riski her zaman var. döviz erir dedik ama motor buhar olabilir :/ motor kaskoları çok pahalı 10 bin civarı.

yamaha nmax, x max, r25, mt25, tracer 7-9
honda pcx, forza, nc750x, afrika

en çok prim yapan, sıfırından 20 ila 50 bin lira yükseğe müşteri çıktığını gözümle defalarca gördüğüm motorlar. bu markaların büyük cc'lerini alırsan azdan az çoktan çok mantığıyla sağlam kazandırır.

madem azdan az çoktan çok yapıyoruz niye bmw 1250gs veya s1000xr gibi makinalar almayalım? sorusu gelebilir akılllara. doğrudur. bi s1000xr son 2 yılda ikinci elde 300 binden 550 binlere geldi ama satışı o kadar kolay olmuyor, 550 yazan ilana pazarlıkta 460 teklifleri geliyor.

aklıma geldi, piayasa motorlarını yazdık ama hiç prim yapmaz diyeceğin, satışı yok dediğimiz, daha servisi bile dün kurulmuş italyan mv agusta geçen bi kampanya yaptı. bu yılki fuarın açık ara en güzeli turismo veloce 800 lusso'yu 320'den 275'lere düşürdü bi süreliğine. daha geçen aylarda. sıfır şimdi kaç liradır bakmaya yüreğim el vermez. böyle fırsatlar da olmuyor değil ama camianın çok içinden takip etmek lazım.

edit: ben bunları yazarken yamaha canlı olarak zam yapmış az önce asdhkj.
  • onemoremile  (06.06.22 10:54:57 ~ 13:43:28)