dikkat ve odak için reçetesiz alınabilecek ilaç var mı?

şöyle atınca robota bağlamalık, kafanın sağa sola gitmesini engelleyen, adderall tarzı bir şeyler almak mümkün mü reçetesiz ve yasal olarak acaba? kısa süre içinde etki gösterecek, yoğun çalışma temposunda yardımcı olabilecek?

O tür ilaçların bildiğim kadarıyla hiçbiri kırmızı reçetesiz verilmiyor. Adderall zaten Türkiye'de yok.

Şekersiz kahve ve kuruyemiş (özellikle ceviz ve fındık) tavsiye ederim, çok faydası olur. Hemen ilaca sarılmayın derim :)

Umarım yanlış anlamazsınız, ben bunları tavsiye ederim.
  • hayirsiz  (02.06.22 19:29:36 ~ 19:29:59)
aynı şikayetle psikiyatriye gittim,
abartısız 10-12 değişik ilacı denedik.
toplamda hiçbirisi işe yaramadı.

en işe yarayanda kafanızın başka konulara dalmasını engelliyor ama odaklanacağınız konuyada odaklanamıyorsunuz.
dehb teşhiside konmuştu bana
  • aslindasorunumpsikolojik  (02.06.22 21:31:15 ~ 21:31:45)
stimulantlar kırmızı reçeteye tabidir. bir ihtimal modiodal/modiwake alabilirsin ama çoğu eczacı vermez.

o hapların da bahsettiğin gibi bir dikkat arttırma etkisi yok zaten. ADHD teşhisin yoksa kendini yormaktan başka işe yaramaz.
  • orpheus  (03.06.22 02:21:54)
Pharmaton diye bir b vitamin kompleksi vardi.. o olmadi iherb den aratin cikar kesin.

  • bir varmis bir yokmus  (07.10.22 23:31:24)
deb teşhisi konmuş bir başka kişi olarak söylüyorum, o "ritalin atıp günlerce çalışan tıp öğrencileri" falan efsane. yani aslindasorunumpsikolojik çok iyi açıklamış. bu tarz ilaçlar odaklanmayı sağlamıyor, sadece odaklanmayı engelleyen etkenleri baskılıyor. sonrasında odaklanmak yine sana kalıyor yani.

  • knight of cydonia  (08.10.22 00:22:45)