[]

Almanya'da arsa tapu işlemleri

Selam. Almanya'da yaşayan ve bu işlerden anlayanlara bir sorum var.

şimdi diyelim benim dedem 50 yıl önce almanya'da bir arsa almış olsun. sonra türkiye'ye dönmüş olsun. ve kendisi vefat etmiş olsun.
50 yıldır bu arsa ile ilgilenmediği, sormadığı, bakmadığı için, bu arsanın başına neler gelir? misal, böyle kanunlar var mı, "50 yıldır kimse uğramıyor ise hemen bunu kamulaştırmalıyız" gibi.
soru saçma gelebilir, ama merak ettim bu gibi durumlarda neler yaşanıyor diye.

 
kimse ilgilenmedigi icin kamulastirilmaz ama vergi borcu cikar. en dogru bilgiyi arsanin bagli oldugu belediyeden alabilirsiniz. avrupada mulkiyet hakkina turkiyeye nazaran daha cok deger verilir.


  • emrahday  (24.05.22 00:46:13) 
vergi borcu ve icrasi vardir.


  • bora benim lan aslında  (24.05.22 01:05:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.