Tavuk-Yumurta

Hayvansal her türlü ürünü yerim bu konuda herhangi bir tabum yok, geçen günlerde mesela kızarmış çekirgeleri gösterdiler bi belgeselde ona bile yükseldim bi an gözüme acayip lezzetli gözüktü ama bu konuda tek sınırım tavuk ve yumurtayı aynı anda tüketmemek. Misal kırmızı etle yumurtayı ton balığı vs yanında yumurtayı çok rahatlıkla yiyebiliyorum ama tavuk ve yumurtayı ayrı ayrı çok fazla tüketirken yan yana yemem kesinlikle mümkün değil, yani ayrı öğünlerde günde 10 yumurta yarım kilo tavuk yiyen bir insanım öyle diyeyim ama yan yana geldiklerinde direkt midem bulanmaya gözüm kararmaya başlıyor, bu neden olabilir? Teşekkür ederim.

Çocukluktan kalma bir travma olabilir mi?

Yeni kesilmiş köy tavuğunun içinden çıkan yumurtaları görmek mesela?
  • John Bloor  (23.05.22 12:40:10)
Hocam hatırladığım böyle bir şey olmadı ama bilinçaltına attığım bi şeyler varsa olabilir çok emin olamadım ama abartmıyorum yani bi kere sırf denemek için tavuk göğsünün yanına haşlanmış yumurta koyup yemeye çalıştım öyle bi tiksinti yaşadım ki 3-4 gün yemek yiyemedim, şu an yazarken bile soğuk soğuk terledim öyle diyeyim.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.05.22 12:41:28 ~ 12:43:00)
Ben de yemem, cunku bence tatlari beraber uygun degil. Yani bir tavuklu bir salatada haslanmis yumurta da olmasi koymaz bana ama tavuklu yumurta yapmam. yada 200gr tavukla 2 haslanmis yumurtayi arka arkaya yerim ama beraber yemem.

Ama midem de bulanmaz Sizin ki biraz psikolojik gibi cocuguylan anasini yiyorum hissi olusuyo olabilir.
  • wallcan  (23.05.22 13:23:05)
belki su film bilincaltini degistirebilir :)

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead
www.imdb.com

not: baya "gore" bir film. ama komedi ayni zamanda :)
  • ermanen  (23.05.22 14:02:52 ~ 14:25:41)
Bi bakayım umarım işe yarar, kaliteli bi yapıma benziyorgfkj

  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.05.22 14:11:00)
haşlanmış yumurta mı sebep oluyor buna sadece? mesela kızarmış tavuk yiyebiliyor musunuz? tavuğu kızartmadan önce yumurta ve kıtır (un, panko vs) buluyorlar genelde.

  • inheritance  (23.05.22 14:34:33)
bence gayet dogru bi sey yapiyorsun. tavukla yumurtayi ayni anda kim tuketiyor ve neden? :/
jewish kulturunde etle peynir sut ayni rafa konmaz gibi boyle seyler var bana cok makul geliyor. peynirde o tabuyu yikabiliyorum ama TAVUK YUMURTA imkani yok ve hic rastlamadim da.

  • ala09  (23.05.22 14:43:40)
inheritance Yok hocam yumurta ile tavuğu genel olarak yan yana tüketemiyorum yani pişirilme şekliyle alakalı değil, normalde çok ekstrem yiyecekleri kombine edebiliyorum ama bu ikisi yan yana olduğunda direkt tiksinti duygusu oluşuyor bende. Ha ama tavuk yapılırken sosunda falan yumurta vardır onu bilemiyorum onu bilmediğim için sıkıntı olmuyor olabilir.

ala09 Misal takip ettiğim bi spor kanalı vardı adam tiftik edilmiş tavuk göğsüne yumurta kırıp yiyordu, kıymalı yumurta gibi ama ben bunu yiyemem mesela videoyu kapattım hemen, çok acayip. Yani konu bu buna yakışmaz falan değil yakışmadığı için yemiyorum değil, yan yana yakışmayan bi çok şey yiyorum ama bu farklı bi duygu.
  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.05.22 14:55:01)
hatırlamadığınız kadar küçük bir yaşta tat kaçınması mı yaşadınız acaba? vücudunuz o zamanlar verdiği tepkiyi hatırladığı için şu an gördüğünüzde de tiksiniyor olabilir bi ihtimal.

  • serbest gezen koala  (23.05.22 15:28:25)
Olabilir hocam zaten yukarıdaki örnekleri bu nedenle verdim ağır spor yapanlar daha iyi anlar beni pek yemek seçme olayı olmaz bizde ne varsa yeriz, bende bu bi tık daha ileride kolay kolay midem bulanmaz her türlü eti et ürününü kolaylıkla yerim, birader bu da yenir mi denilecek yiyecekleri de yemişliğim var ama bu tavuk-yumurta olayını aşamadım hiç, belki dediğiniz gibi küçükten olan bi tiksintiyi bilinçaltına atmış olabilirim.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (23.05.22 15:40:31)
hocam üniversiteye yeni başladığım zamanlar,ucuz diye bütün tavuk alıyoruz.
parçalayıp pişiriyorum. elimden gelir diye bana kaldı iş. ortadan ikiya bölmeye çalışırken tık tık ses geldi.
baktım ki içinde yumurta.
bi fena oldum bi tuhaf oldum.
o tavuk yenmedi tabii ki de bir ay yiyemedim tavuk. böyle bi görüntü aklınızda kalmış olabilir.
  • gatherer  (23.05.22 22:48:05)