[]

Erken uyanma problemi

Çok stresli ve depresif olduğum bir dönemdeyim. Uykumu almadan uyanıyor, tüm günümü baş ağrısıyla geçiriyorum.

Birkaç saat daha uyumak için ne yapabilirim?

Not: Yataktan çıkmayıp uyumaya çalışmak işe yaramıyor.

 
aynı durumdan muzdaribim. ya 4 ya 6'da uyanıyorum. bir süre uyumaya çalışıyorum, baktım olmuyor, ısrar ettikçe ya başım ağrıyor ya da sersemliyorum. yataktan çıkıp işlere başlıyorum, ya da saatine göre yürüyüşe çıkıyorum. öğleden sonra yarım saat kadar şekerleme yaparak dengeliyorum.


  • halanne  (21.05.22 10:11:58) 
bendeki en etkili yöntem uyanıncay yataktan çıkmak, çünkü maks 3-4 gün sonra normal uyuyabilecek yorgunluğa ulaşıyorum


  • captainmrg  (21.05.22 11:03:46) 
uykum olup uyuyamadigimda spotifydan sleep listesine girip kulakligi takiyorum gozume isik gelmeyecek sekilde gozumu de ortuyorum. eger yan yatarken kulaklik rahatsiz ederse tek kulaklik takarim ama hayattan koparim her turlu. bazen 1 saat boyle yatsam da icinde 10-15 dk uyudugum oluyor. uyaninca anliyorum uyudugumu (genelde ev disinda uyudugum zamanlar, ornegin yolculukta, bazen havaalani mescidinde vb)

eger odada yalnizsam kulakliksiz versionunu yaparim. ortalama bi sesle basucumda tel durur
  • ala09  (21.05.22 20:05:23) 
Sekerinize bir baktirin. Hipoglisemi veya hiperglisemi olabilir hemdepresiflik yapar hem uyku bölünmesi


  • deer hunter  (22.05.22 08:24:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.