[]

kolay affeder misiniz?

yaşamım boyunca insanlardan çok zarar gördüğümü düşünüyorum. elbette herkesin bu derdi vardır ama tarafsız oarak da baktığımda benimki biraz abartı şeklinde diyebilirim. ben de sütten çıkma ak kaşık değilim açıkçası onun da farkındayım.
aslında bir ara herkesi affetmiştim içimde, o zaman kendimi de affedebilmiştim. "insan çiğ süt emmiş yapacak bir şey yok, hayat böyle" anlayışım vardı.
ama daha sonra bu his gitti içimden, tekrar geçmişimdeki bu insanlara kızmaya başladım kendi kendime. kimseyi affetmeyen bir yapıya büründüm tekrar. şu andaki hayatıma direkt bir etkileri olmadı çok, sadece düşünce olarak yoğun şekilde varlar.
siz affetme hakkında ne düşünüyorsunuz, baya ağır şeyler yapsalar da iletişimi kestikten sonra kendi içinizde affedebiliyor musunuz?

 
Birinci dereceden yakınım değilse affetmem.


  • olaylar olaylar  (19.05.22 14:21:15) 
"affetmek için alacaklı olmaktan vazgeçmek gerekir"

tahsilat yapamıyorsam, yapmam bir işime yaramıyorsa, ahirete bırakırım
  • bir soru sorcam  (19.05.22 15:00:40) 
Kişiye ve olaya bağlı. Ağır bir şey ise affetmiyorum.


  • Amaranta ursula  (19.05.22 15:02:43) 
affetmeyi geçtim çok kafaya takmam bile. her şeye alınmak gücenmek kin tutmak bence ciddi bir zayıflıktır gibi geliyor.


  • roket adam  (19.05.22 15:16:45) 
Affederim ama beni hiç affetmediler.


  • Hallegadola  (19.05.22 22:43:27) 
Affederdim. Affetmemem gerektiğini öğrettiler.

Hata yapmadık Allahtan. Asla affetmezler.

Birkaç şey var beklediğim. Yakında bayağı bir insana hissettireceğim olgudur.
  • baldan kaymak  (20.05.22 02:15:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.