[]

Writing becerimi nasıl geliştirebiliriim?

İngilizceye hâkim olduğumu söyleyemem. Eğitim de almadım zaten. Basit gramer kurallarını öğrendikten sonra her gün akademik metinler okuyup kelime çalışarak 85+ bir puan aldım YÖKDİL Sınavı'ndan.

Listeningim fena değil. Bu süreç içerisinde gelişti biraz. Fakat writingim hiç yok.

Sadece yazma becerimi ilerletecek bir kitap biliyorsanız, adını söyler misiniz?

Varsa başka tavsiyeleriniz onları da duymak isterim.

 
Günlük tutmakla başlayabilirsiniz.


  • duma duma dum  (18.05.22 21:54:26) 
Kitap okumak gelistirir.

Onun disinda hocadan destek alabilirsin. Benim writing'im en cok hazirlikta surekli bir seyler yazip hocanin yaptigim tum hatalari gosterdigi donemde gelismisti.
  • hot potato  (18.05.22 22:15:41) 
Ceviri yapin. Her gun basit ya da zor bir metin cevirin. Gazete metni olabilir, sitelerin ing turkce versiyonlarini cevirip check etmek olabilir. 1 ay sonra farki goreceksiniz.


  • jen  (18.05.22 22:54:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.