biri adalet sarayından adıma ptt kargo ile bir şey yollamış

merhaba. bu durumdan sms ile haberim oldu, ben böyle bir kargo beklemiyordum. gönderen kişinin adı yazıyor bir de adalet sarayı şubesinden gönderildiği için endişelendim. 920 gr ağırlığı, evrak olamaz diye düşündüm. bir de adıma açılan bir dava vs olsa kargo ile mi gönderilir bunun bilgisi? gerçi dava açılabilecek bir durumum da yok. endişelenmem gereken bir şey var mı?

ek: ikametimin olduğu eski adresime gönderilmiş.

e devletten kontrol edebilirsin adına açılmış dava var mı diye. Ek olarak sms içeriğini bilmemekle beraber yeni bir dolandırıcılık yöntemi olmasın?

  • hlt1985  (18.05.22 12:17:25)
E-devlet ile UYAP VATANDAŞ PORTALI'na giriş yaparak, "Dosya İşlemleri" kısmından hakkınızda açılmış bir dava vs var mı görebilirsiniz... Ancak dediğiniz gibi resmi bir evrak tebliğ edilecek olsa size kargo değil tebligat çıkardı. Belki adliye şubesine yakın olan biri oradan bir şey göndermiştir size... Göndereni tanımıyorsanız belki telefon numarasını yanlış vermiştir...

  • arpaci kumrusu  (18.05.22 12:17:34)
Resmî evrak olsaydı yukarıda denildiği gibi tarafınıza tebligat gönderilirdi. Adliye’deki PTT’lerden kişisel kargo gönderileri de sıklıkla yapılıyor. Adliyede bulunan bir avukat, hâkim, savcı, kalem memuru ya da o esnada orada başka bir işi olan vatandaş adliyedeki PTT’den kargo gönderebiliyor. Sık yaşanan bir şey. Endişeye mahal yok.

  • kurmaca  (18.05.22 12:32:04)