[]

Amerikan ordusundaki Asyalılar

İzlediğim belgesel ve gördüğüm görseller itibariyle birden çok Asyalı persolleri var. Bu yoğunluğun sebebi nedir?
 
Yogunluk olduguna dair kaynagin ne ki? Elinde Genel populasyonda asyali orani %5 iken orduda %20 gibi bir istatistik var mi? 1-2 gozlemden genel yargi cikmaz.


  • hot potato  (18.05.22 12:10:20) 
hot potato +1.

google orduda 52,433 asian americans var diyor.

Nüfusa oranla ordudaki oran daha fazlaymış bir de.
Genç erkek asian americans oranı %3'ken
denizcilik ve havacılıktaki genç erkekler arasında asian americans oranı %9'muş.

sebebi tüm dünyadaki -türkiye dahil- sebeple aynı. asker olmak kolay. ekonomik olarak dezavantajlı kesimler asker/polis olmaya itiliyor.
  • patronaj1  (18.05.22 12:25:23 ~ 12:27:09) 
hot potato +1

algıda seçicilik olabilir veya abd ordusu dışarıya bizde çeşitlilik var bakın asyalı ve siyahi personellerimiz var diye ön plana çıkarıyor da olabilir.
  • paintov  (18.05.22 12:30:21) 
asker olarak Amerikan vatandaşlığına kolay geçiyorsun, veya vatandaş isen de orduya katılarak, daha iyi gelir ve sonrasındaki veteran imkanlarından yararlanabiliyorsun.

Bu nedenle de göçmen veya genel olarak toplumda düşük gelir düzeyi olan gruplardan daha fazla asker olması oldukça normal bir durum olarak ortaya çıkıyor.
  • yeninesiltupcu  (18.05.22 13:03:19) 
Asyalilar, oransal olarak Amerikan ruyasina daha cok inanan/uyum saglayan insanlar. Genelde milliyetci beyazlar tarafindan "ornek azinlik" olarak gosterilirler hatta bazen direk beyaz muamelesi gorurler. Diger azinliklardan farkli olarak aralarindaki cumhuriyetci orani da daha fazladir.

Nufuslarina oranla daha fazla asker cikiyorsa cok sasirmam.
  • cleric  (18.05.22 14:46:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.