türkiye isveç ve nato

sorum isveç'in neden erdoğan'ın bahsettiği terör organizasyonlarına yardım ediyor oluşuyla alakalı. bundan ne tür bir çıkarları var?

Avrupanin genel tutumu bizim dusmanlari beslemektir, ab politikasi bu yani.

Miterand vardi eskiden bizzat basiydi bu islerin.

Su an dw ekibi gibi iste. Olaylar bizde kalsin avrupaya gitmesin istiyorlar bizi tampon bolge olarak kullaniyorlar.
  • divit  (14.05.22 12:13:52)
ama aynı zamanda bunlara iltica hakkı tanıyor ve ülkelerine alıyorlar. almanya'dan biliyorum aynı zamanda. bunun ne mantığı var o zaman?

  • bohr atom modeli  (14.05.22 13:07:19 ~ 13:07:38)
Yanina cekiyor iste, dusmanimin dusmani dostumdur kafasi.
Sonra geri ulkeye yollayip gazeteci gibi kullaniyor.

  • divit  (14.05.22 14:47:27)
türkiye'de hukukun işlemediğini ve insanların komik, delilsiz şekilde müebbet bile alabiliği siyasi davaların tutsaklarına tabii ki insan hakkı açısından bakıyorlar ve daha kolay iltica veriyorlar.

iktidar da buna çıldırıyor tabii ki. delil hatta mahkeme olmadan insanları 6-7 yıl tutuklu bırakmayı çok normal görüyor bizimkiler.
  • patronaj1  (14.05.22 15:21:19)
avrupa hep terör organizasyonlarının yeri oldu ki, bunu popüler kültürde hiç görmedin mi

dan franck'in la separation'unda 68' solcularından bir fransız çiftin aşkını işliyor, bunlar türkiyedeki XXX'lere para yardımında bulunuyor, solculuğun borcu olarak. bak bu kitap 31 sene önce yazılmış.

hatta türkçede de buna dair meşhur şeyler var, isveç hk. özellikle.
kimisinin köyü yakılmış, mesela yakın zamanda bir süryani isveçten temelli dönüş yapmıştı, o dönem çok bunaltmışlar burada duramamış.
kimisi de buna benzer bir yalan uydurup iltica etmiş
zenginsozluk.com

yabancı hükümet, o hükümetin lobisi, vakfı neyse artık başka ülkede siyasete topluma yön vermeye çalışıyor, senin çıkarınla çatışınca o odağın buradaki ayağını hapse atıyorsun, gidip yabancı hükümet ve çevresindekileri hapsedemeyeceğine göre. cezayı ona değil de onun enstrümanına kesiyorsun, her ülkede illa ki olan şeyler bunlar

örneğin, chrest vakfı başkanı lou jensen, 2001'de mardin, hakkari ve kandildeki türk askerinin hareketlerini, konumlarını istiyor, buralara yapacağı ziyaretten sebep güvenlik endişesiyle. tamam bu da türkiyenin kaygı duyacağı bir şey oluyor.

ya da ukrayna, turuncu devrim ve isimler & vakıflar

veya
abd ve sovyet tesirindeki ülkelerde soyut ekspresyonizmin fonlanması
sanat ve sanatçılar soğuk savaşın maskesiydi basbayağı
edit. itiraz gelecek şimdi ekleme yapayım, sanatın kendisiyle manevra vermiyor. ör. yugoslavyada sanatçı, vakıf, dernek, etkinlik, konferans yoluyla liberallik pazarlıyor onlara alan açıyor vs.

ha kimisi bu müdahaleye kurtarıcı gözüyle bakıyor, belki de öyle. ama bir yerden sonra onun dümen suyuna giriyorsun, bedava köfte yok
  • comp  (14.05.22 17:44:12 ~ 18:09:25)