[]

Epilepsi hastalarının psikolojik durumu

Daha önce bipolar sevgilim olmuştu. Hastalığın hemen hemen tüm özelliklerine sahipti.

Şimdi de epilepsi hastalığına sahip bir sevgilim var. Yaklaşık 10 yıl önce teşhisi konulmuş, yılda ortalama 2 kere nöbet geçiriyor. Kendisi ile 3.5 yıllık bir ilişkim var. Son 2 yıldır günde 1 kere Epixx 500 mg kullanıyor.

Son zamanlarda eski sevgilime benzer hareketlerine tanık oluyorum ya da artık farkına varmaya başladım diyebilirim. Epilepsi hastalığı nörolojik bir hastalık, bunun da psikolojik yansımaları oluyor diye düşünmeye başladım artık.

Size sorum ise şu; çevrenizdeki epilepsi hastalarında, epilepsi hastası olmayan bireylere göre psikolojik olarak farklılıklar gözlemliyor musunuz?

 
Epilepsi hastalarında psikiyatrik bozukluklar ve kişilik değişiklikleri normal popülasyona göre daha fazla görülüyor.


  • pro9it9is9  (14.05.22 07:57:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.