[]

Kamudan özel sektöre ne kadar maaş farkı olursa geçersiniz?

Çalışma saatleri, yapılan işi zorluğu artacak ve tatil azalacak diyelim. Bunun için ne kadar fazla maaş isterdiniz?
 
Kazandığımın iki katı teklif edilirse.

Edit: Memurum.
  • rose parks  (14.05.22 01:09:49 ~ 01:42:48) 
Devletten özel sektöre geçmem için kafama silah dayamaları lazım. Cevap olarak 3 katı.


  • dissendium  (14.05.22 01:30:58) 
Ek cevap da şunu yazayım. Mühendislikte transfer ücreti olabiliyor futbolcularınki gibi. Sonuçta Kpss başarısından, çok değerli haklarından vazgeçiyorsun. Özel sektörde ertesi gün çıkarabilirler. Bu tip durumlar için 100 bin lira ateşleyin, geleyim diyebiliyorsun. Bu açıdan kesinlikle transfer ücreti isterdim. Kendini güvence altına almadan çıkmak akıl işi değil.


  • dissendium  (14.05.22 01:37:56) 
Kendi düşüncem normalde Türkiye'de özel sektör gerçekten kötü. Paradan ziyade otonomi yok. Birinin kaprisinden ötürü işten atılıp ortada kalma riski hep var.

Ekonomik kriz ortamında bu alınabilecek bir risk diye düşünüyorum. 4-5 bin tl fark demek şu ortamda kötü değil.
  • Cruyff  (14.05.22 01:43:05) 
Sadece maaş farkı kıstası varsa 2 kattan biraz fazla olmalı.

Kamuda benim için çok önemli olan şeylere dikkat ediliyor, esas vazgeçtiğim şeyler bunlar olur.

Örneğin yıllık izin kullanımı, haftasonları, dil tazminatları, eş durumu, "elden maaş" gibi şeylerin olmaması ve daha stabil bir emeklilik, yaşam planı imkanı olması. Bunların hepsi özel sektörde tek paket halinde bulunsa maddi değeri ciddi anlamda yüksek olur. Bunlar benim için önemli.

Zengin olayım gibi bir hayalim yok, mümkün olduğunca az kavgacı bir yaşam benim için daha önemli. Özel sektörde çalışan tanıdıklarım bana açıldıklarında ziyadesiyle tükenmiş olduklarını hissediyorum.
  • akhenaten  (14.05.22 09:05:23) 
İşin riskli olacağını düşünüyorsam 2 katı paraya bile gecmem. Ancak biliyorsunuz memurluğa geri dönme hakkı var. Tanıdığım olsa geri dönme ihtimalini cepte tutuyorsam özele geçerim.


  • cilekli krep  (14.05.22 09:16:43) 
2.5 katı


  • fff02561  (14.05.22 10:00:07) 
2,5 katı.

Yeşil pasaport paha biçilemez bir şet. Şuanda durumum yok zaten gezemiyorum desen bile, çocukların üniversitede vs gezebilir rahatlıkla.
  • zimbirik  (14.05.22 12:00:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.