[]

Türkçe sorusu

Neden et suyu çorbası değil de et suyuna çorba deniyor?
 
Asıl çorba, yardımcı bir malzeme olan et suyu kullanılarak yapıldığı için.

Menemene, domates yemeği demek gibi birşey oluyor sizin dediğiniz şekilde olursa.
  • enivicivokke  (14.05.22 00:23:22) 
hiçbir açıklaması yok bence. dile öyle yerleşmiş. özellikle tavuk suyuna çorba kitapları da bu kullanımı artırdı.


  • sir gawain  (14.05.22 00:35:26) 
Et suyuna çorba değil et suyu çorbası deniyor zaten? Google it.

Sadece saçma bir kitap yüzünden "Tavuk suyuna çorba" diye bir tabir var.

"Chicken Soup for the Soul" kitabına yapılan Chicken Translate (Tavuk Suyuna Çevirme) ile yaygınlaştığı vakidir.
  • goodz  (14.05.22 00:40:14 ~ 00:40:52) 
Et suyu çorbası da var.

Et suyuna çorba yapmak kavramı daha çok atıyorum şehriye çorbası yapıyorsundur ancak yaparken et suyu kullanmışsınızdır o zaman et suyuna çorba yapmış olursunuz. Elinizdeki et suyunu çorba yaparak değerlendirmişsinizdir. Aynı çorbası tavuk suyuyla da yapabilirdiniz. Çorba yine şehriye çorbası olurdu.

Et suyu çorbası kendi içinde ayrı bir yemek. Terbiyeli ve et suyuyla yapılıyor.

En azından ben ve çevremdeki insanlar bu şekilde kullanıyor.
  • akhenaten  (14.05.22 09:14:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.