Ne Yapabilirim?

Kedinin birini ayağı kanıyor diye veterinere götürmüştüm. 4-5 gündür oradaydı, bugün aldım ve takıldığı mekana bıraktım. Biraz etrafta gezinirken baktım bu kedi her zaman takıldığı mekanlardan olan bir fabrikaya girdi. Girerken baktım kaçmaya başladı, fabrikanın içinde gözden kayboldu. Sağa doğru kafam çevirdim, güvenlik görevlisi olduğunu düşündüğüm biri kediye doğru gidiyordu. Dedim hayırdır. O da bana ''Bir yakalayayım ayaklarını kıracağım'' Buradaki kedilere saldırıyor mu dedi bir şey dedi tam anlamadım.. Muhabbeti devam ettiremedim çünkü fabrikadan bir araç çıktığı için onunla ilgileniyordu, ben de bıraktım..

Şimdi bu yaratık oldu ki 'kırma' olayını gerçek anlamda yaparsa ve ben bunu ispatlarsam mahkemeye verme gibi durumda olumlu bir sonuç elde eder miyim? Dövsen dövülmez, yaşlı bir adam ama benim aklımda bu olay. O kediyi olabildiğince her gün gözlemleyeceğim. Hatta yol üzerindeki çöplere bile bakacağım(daha da ileri giderse diye) Bu tarz can sıkıcı durumlarda neler yapabilirim?

Ya gerekirse avukat filan tutacağım, o derece kafama takıldı.. Kedinin ayağının şu anki mevcut haline belki bu karaktersiz getirmiştir, bilemezsin ki! Anca kendinden güçsüzlere böyle yapar bunlar.

İspatınız olduğu sürece hakkında şikayette bulunabilirsiniz (kamera kaydı vs) ki artık hapis cezası dahi veriliyor. O noktaya kadar gitmemesi için önce adamla konusun ben ilgileniyorum bu kedinin başına en ufak birşey gelirse senden bilirim diyin, sahipsiz bilmesin. Gerekirse kedinin o tarafa fazla gitmemesi için başka yere alıştırmaya da çalışabilirsiniz.

  • hipopotamus  (13.05.22 20:06:14)
Fabrikaya girmesi yasak olabilir, forkliftler eziyor genelde.

  • divit  (13.05.22 21:03:28)