vizede maaş hesabı

selamlar.
şengene başvuracağım ülkede diyor ki "x ay öncesi kadar maaş hesabı belgeleri"

ama ben garanti'deki maaş hesabımı kullanmıyor, maaş aldığım gibi iş bankasına açıklamasız olarak aktarıyorum.
tüm birikimim de iş bankasında haliyle.

sorun çıkmaz gibi ama maaş hesabında 0 tl var, maaş olmayan hesabında da her ay havale ile gelen x kadar para var derler mi?

2. sorum: vize verirken cebindeki paraya bakıyorlar okey ama daha önce şengenlerim var bu sefer daha uzun süreli vermelerini umut ediyorum. tek bir hesabımda "uzun" vermelerine yetecek para yok gibi ama tl, dolar, euro, gram altın toplanınca kayda değer bir şey var. hepsinin belgesini alıp sunmak sorun olmaz değil mi? ona göre başvurmadan birleştireyim.

zaten bordro veriyorsun, maaşını görüyorlar yani. aktif hesap belgesi isteniyor orda, maaşındaki 0 tl değil aktif olarak harcama yaptıgın ve paranı attığın hesap hareketlerini paylaşman gerekiyor.

uzun verilmesi kaç tl'n oldugu ile alakalı bir durum değil, çok para gösterdim uzun verdiler hikayeleri şehir efsanesi. farklı kriterleri var dolayısıyla uzun ya da kısa alabilirsin bankadaki parandan bağımsız.
  • ayin yazari  (12.05.22 14:26:30 ~ 14:26:37)
1- sorun olmaz, para girişini görecekler zaten
2- gösterebildiğin kadar para göster

valla bu vize işleri çığrından çıktı maalesef, o yüzden "uzun süreli" veyahut kısa süreli bile vize alamayabilirsin paradan bağımsız. geçen hafta başvurdum, konsolosluğun %90'ı ukraynalı ve suriyeli doluydu vs.
  • plutongezegendegilmi  (12.05.22 14:29:28)
geçen ay ispanya'dan vize aldım, hiç tl'yi euroya çevirin falan demediler. tüm banka hesaplarında döviz, altın, tl ne varsa hepsinin dökümünü alıp yolladım. maaş hesabını özellikle istiyorlar, başka bankaya aktarsan bile maaş hesabı dökümünü vermen lazım.

  • roket adam  (12.05.22 15:30:04 ~ 15:30:28)
Ben aynı şekilde bakiyesi 0 olan maaş hesabımın hareketleri ile birkaç kere Schengen vizesi almıştım daha önce ama yine de iki hesabı da vermek daha sağlam olur herhalde. Not: benimkiler karşı tarafın bu adam bize iş için geliyor diye davetiye gönderdiği ticari vizelerdi.

  • perferil  (12.05.22 17:06:01)