[]

app store iade

merhaba,

bazı arkadaşlar app store üzerinden uygulamalardan paralı hizmet/ürün vs. olup sonra sistem üzerinden bir şekilde iade alıyorlar. hizmetten üründen yararlandıkları halde. bunu nasıl yapıyorlar? bilgisi olan var mıdır?


 
Başlığı Google'a yazınca ilk sırada çıkıyor: support.apple.com


  • himmet dayi  (12.05.22 10:38:43) 
@himmet dayı. soru nasıl iade alıyorlar değil, sizin attığınız link onun cevabını veriyor. burada olay hizmetten/üründen yararlandıkları halde iade alabilmeleri. çünkü iade sayfasında, "hizmeti almadım", "çocuğum yaptı bu alışverişi" gibi sebepler var ve hiçbiri uymuyor duruma. buna rağmen iade alabilmeleri nasıl oluyor onu merak ediyorum.


  • kojonotsuki  (12.05.22 10:45:09) 
Tamam hocam cevabı üstte işte. O seçeneklerden birini seçiyorlar. Apple da değerlendiriyor. Çok uzun süre kullanılmadıysa ve böyle bir iade talebi ilk kez yapıldıysa iade ediyor. Ekstra bir süreç yok yani.


  • himmet dayi  (12.05.22 11:00:01) 
seneler önce bir egzersiz uygulaması almıştım. aldıktan 2-3 gün sonra vadettiği şeyleri veremeyen vasat bir uygulama olduğunu görünce iade talep etmiştim, kabul olmuştu.

eğer üzerinden uzun bir zaman geçmediyse ve makul bir gerekçen varsa iade ederler. satın alma geçmişi de önemli olabilir burada. kullanıcı aldığı 10 uygulamanın 3ünü iade etmek isterse ben olsam olumlu bakmam.
  • teritori  (12.05.22 11:25:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.