[]

İnşaat sektöründe ne gibi yolsuzluklar dönüyor?

Biraz önce yüksek dozda bir sohbete denk geldim bu konuda. Bilgisiz olduğumdan hiç konuşamadım. Bir müteahhit hangi yollarla nasıl yolsuzluk yapabilir, onu merak ediyorum.
 
en basit haliyle şöyle bir örnek verim, projede ortak alan olması gereken yerleri kullanıma açar. ilgili belediyenin ilgili birimine para yerdirir ve görmezden gelinir. bu şekli ile iskanını alır.


  • teritori  (09.05.22 21:53:52) 
5 katlı yere 15 kat çıkar
tüm malzemelerden çalar
otoparkları yeşil alan diye gösterir
bina bitmeden tüm parayı toplar
saymakla bitmez...
  • bebekbebesi  (09.05.22 22:02:17) 
Kaldırıma taşan binalar da var. Bunu bile bile yapıyorlar binayı. Adam devletin yolunu işgal ediyor.


  • dissendium  (09.05.22 22:03:46) 
Belediyesinden inşaat işçisine birilerini görmeden iş yürümüyor. &18 kdv ile alınan malzemeler %1 bilemedin %8 ile çıkıyor. resmiyette 100 liraya mal edip, 105 liradan satıyorlar. ettikleri karın haddi hesabı, sorgulaması yok. belediyedeki herahngi biri imza karşılığı mala çökebiliyor.
anlatmakla bitmez.

  • rhan  (09.05.22 22:15:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.