[]

evdeyken neler yapıyorsunuz?

yalnız yaşayan bir insanım. yaptıklarım şunlar:

-PS5 oynamak.
-NBA maçı izlemek.
-Belgesel ve film izlemek.
-Youtube'da çeşitli şehir video'ları izlemek.
-İnternet'te chatleşmek.

ancak özellikle son aylarda çok sıkılmaya başladım, erkenden yatayım bari diyorum. her zaman da dışarı çıkılmıyor.

sizler ne yapıyorsunuz? belki yardımcı olur..

 
müzik dinlemek. özellikle ev işi yaparken-yemek hazırlarken o ânı neşelendiriyor.

bir konu üzerine uzmanlaşma imkanlarını kaçırmıyorum. bir eğitim kursuna kayıt oldum, online. dersleri hiç kaçırmadan katılıyorum, epey zaman oldu, ilerlemeyi görünce deli mutlu oluyorum.

bir konu belirleyip, o alandaki filmleri izlemek. ben festival filmlerini izliyorum mesela. o konuda bilgim birikti. bir konu üzerinde yoğunlaşıp, bir alanı izlemek daha verimli oluyor. yeni çıkan filmleri izlemekten daha iyi geliyor bana. bir ara kısa filmlere merak saldım, hobi alanı edinmiş gibi oluyorsun.

yemekle alakalı ders almak. ya da kendin denemek. pandamı başında herkesin ekmek yaptığı zamanlarda insanları heyecanlandıran bir şeydi. şu an çok iyi yaptığım bazı zor yemekler var, arkadaşlar bazen ister, yaparım. bir yetenek kazanmış oluyorsun. bir erkeğin çok güzel künefe ya da meyveli kek yapması çok ayırt edici bir şey. kadın için de öyle. daha iyisini deneye deneye yol alabilirsin.

evle alakalı bazı şeylere kafa yoruyorum arada. bir duvarı farklı boyamak, farklı bir mobilya almak gibi. benim teknik işlere ilgim yok, ama uzun zaman içinde ufak ufak vakit ayırıp, kendisine kitaplık yapan arkadaşım var. gururlanır. haklı da.
  • lovemyself  (02.05.22 18:03:58) 
Zahmetli, yapması uzun süren, değişik yemekler yapıyoruz. Bunun için çeşit çeşit tarif okuyup seçiyoruz. Ben ayrıca kurabiye, pasta, ekmek, çikolata yapıyorum.

Bazen Lego yapıyoruz.

Ben kanaviçe yapmaya başladım çünkü telefondan/bilgisayardan uzak durmamı sağlayacak, el oyalayacak bir hobi aradım. Dikiş makinesi aldım, dikiş öğrenmeye başladım.
  • kobuzchu kiz  (02.05.22 18:40:39) 
Haftaiciyse,

-Temizlik çunku kedim var :D
-Yemek çunku beklemiş şeyi yemeyi sevmiyorum.
-Makaleokuyorum çunku doktora yapıyorum.
-Sabah spor yapamamışsam spor yapıyorum

Daha boş boş duvarlara bakamadan gun bitiyor, yatmak zorunda kalıyorum ki yataga girmem 1.5u buluyor maalesef.

Haftasonuysa yukardaki listeye okuldan kalan işler, asistanlık işleri, biraz daha temizlik ve alışverişi de ekliyorum. Bunun yanı sıra hep gunluk işlerde bi aksaklık ve bi sorun da çıkıyor beklenmedik. Bi de onlarla ugraşıyorum.

Ne gun yetiyor ne enerjim. Zihnen çökmuş durumdayım :)
  • e mice  (02.05.22 19:46:20) 
org çalıyorum. bıkınca gitara geçmeyi düşünüyorum.

kitap okuyorum. çizgi roman, manga okuyabilirsiniz. bulmaca çözebilirsiniz.

yavaş yaptığım için yemek epey vakit alıyor.

egzersiz hareketleri yapabilirsiniz o da hazırlık, duş eklersek rahat bir saat vakit alan bir şey.
  • black holes in the sky  (03.05.22 09:15:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.