Doktorun bilgisi boyle olculur mu ?

Bugun kadin dogum doktoruna gittik esimle. Ben b+ esim de a + ve bebek olmasi durumunda kan grubunun ne olabilecegini sorduk. Dr dusunmem lazim dedi sonra da su an bilemiyorum dedi. Yani cok alakam yok ama bana garip geldi, sizce normal mi bir anda bilememesi ?

Olay amerika da geciyor bu arada, amerikali doktor.

Valla bence garip. Ben lise biyolojo bilgimle bile hatirliyorum. Su kadar basit bj chart yani

encrypted-tbn0.gstatic.com
  • floydian  (30.04.22 12:14:07)
lise bilgisiyle bile yapılır.

ama öyle bi grubunuz var ki bütün kan grupları olabilir :)

ab-b-a-0 rh +/- hepsi olabilir.
  • jelly bear  (30.04.22 12:42:26 ~ 12:42:47)
sizin ve eşinizin soyağacını bilmeden nasıl bilebilir ki?

a0 ve b0 ise 0 olma ihtimali de var mesela. ama siz aa eşiniz b0 ise bazı ihtimaller elenir vs.
  • passion rules the game  (30.04.22 13:11:26 ~ 13:12:04)
Mirket +1, Uzman görüşü vermek zor bir durum. Sonucunda birçok yasal yükümlülük altına girebiliyorsunuz.

Tıp fakültesini bitirmiş ve mesleğini yapan birinin bu soruyu bilemeyeceğini düşünmek çok da gerçekçi değil.

Hiç mesleğimle alakası olmamasına rağmen birisi ciddi bir konuda hesap kitap vesaire sorduğunda sonucunda mahcup olmamak adına 1+1'i toplamak için dahi hesap makinesi kullanıyorum ben.

Ben tam tersi daha çok güvenirdim doktora, soracağım şeylere sallamasyon ya da yakın cevap vermek yerine tam olarak ne sorduysam ona yönelik cevap verecek demek ki.
  • akhenaten  (30.04.22 15:24:05)
soru bu bilgiyle baya anlamsız olduğu için
bütün kan grupları bile olabilir

  • mantık  (30.04.22 17:14:28)
Bilmediginden degil, olasılık fazla oldugundan net bi cevap vermez. Yani A,B,0 ın yanında i de +/- olayı da var. Hatta gözunuzde canlansın diye A+ ve B+ kombinasyonundan çıkacak %sel olasılıkları şöyle bırakayım www.omnicalculator.com

Biyolojik baba olup olmama olsılıgıyla alakalı bi soru göremedim ben burda, ortada çocuk yok! Olası çocuk durumunda oluşabilecek sonuç nedir diye anlıyorum açıkçası ve bu da olasılıgın fazla olmasından kaynaklı cevap verememe durumudur diye noktalıyorum göruşumu :)
  • e mice  (30.04.22 18:50:28)