[]

bilgeadam boost nasıldır? yazılımcılar görevee

www.bilgeadamboost.com

Karşılığını işe girdikten sonra ödemeniz kaydıyla 6 aylık eğitim ve ardından 2 aylık staj imkânı sunuyorlarmış. Nasıl oluyor bilmiyorum ama iş garantili bir eğitimmiş bu. Eğitimin ardından ilk bir yıl içerisinde iş bulamazsan para ödemek zorunda kalmıyormuşsun.

Sözlükte "Asgari ücretli iş bulur, yine de alırlar o parayı." demişler. Bu doğru bir yaklaşım mıdır?

Çevrenizde bu tarz bir kursa girip iş bulabilen var mı? Memnun kaldılar mı?

Ben 27 yaşındayım ve bugün yazılımdaki dördüncü günüm. HTML'i birkaç ufak eksikle bol pratikle bitirdim. Günde 6 saat çalışıyorum. CSS'e geçtim. O da çok rahat geçiyor. Zannettiğimden rahat ilerliyorum. Bu sabah bir YouTube videosunu takip ederek hiç zorlanmadan klonunu yaptım. Büyük bir şey değil biliyorum, tek başıma da yapamam zaten henüz ama ne yaptığını anlayabilmek hoşuma gitti.

6 aylık vaktim de var. Ne dersiniz denenir mi?

 
denenir ama işe bilge adam koyuyorsa düşük maaşla başlatıyor ve 2 yıllık sözleşme falan istiyor.


  • jelly bear  (28.04.22 15:45:49) 
ise girip 1 gun calissan zaten sarti saglamis olmuyor musun?

Bilge adam zaten yazilim sirketi seni sirketine alip 1 gun calistirsa teknik olarak sozunu tutmus oluyor.
Sana da 70bin tl + kredi faizi kaliyor.

Sozlesmeyi siteye koymamis ama ben okuduklarimdan bunu anladim.


Egitim falan iyi mi bilmiyorum ama bana ucreti pahali geldi.
Egitime girdiginde 6 ay zaten calismamis oluyorsun ustune 2 ay staj.
8 ay issizlikten sonra ise girip borcu odemek zorlar insani.
  • divit  (28.04.22 16:28:47) 
Bilgeadam'da seni PC başında bir işe alıp asgari ücretle 2 sene çalıştırsalar bunu kabul edecek misin? Böyle bir şey de olabilir.

Yazılım öğrenme işi merak ve yetenek. 90 larda internet yokken kendi öğrenenler vardı. Kurs furyası yeni çıktı.

Bir işe girerken şartların ne olacağını bilmeden hemen kabul eder misin bu açıdan düşün. Mesela alacak seni günde 15 saat çalıştırıp 5 bin tl maaş verecek. Büyük ihtimalle böyle bir oltadır bu.
  • seaman  (28.04.22 16:31:00 ~ 18:14:38) 
bilgeadam karsiliksiz 5000 tl verse bile bir bit yenigi vardir. bulasma

kendin ogreniyorsun ne guzel oradan devam et. proje cikartmaya github hesabini doldurmaya calis.
  • nibba  (28.04.22 18:10:09) 
Bence mantıklı olabilir, sonuçta başlangıç aşamasındasın hiç iş tecrüben yok, borcunu öderken de tecrübe edinmiş olacaksın çalışa çalışa. 2 sene falan sıkarsın dişini sonra 2 sene tecrübeli yazılımcı olarak başka yere daha iyi maaşla geçersin. Bence makul.


  • yari cahil  (28.04.22 21:54:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.