[]

ABD'de master hakkında

Gençler merhaba,

Diyelim ki buradaki lisans öğrenimimizi tarih ya da edebiyat üzerine yaptık. Bir mucize gerçekleşti ve ABD'de cinsiyet çalışmaları/ sosyoloji gibi bir alanda yüksek lisansa kabul edildik.

Bu durumda akademi dışında da master sonrasında iş bulma ihtimalimiz var mıdır oralarda? Yüksek lisans diplomasının buralarda pek bir ehemmiyeti yok, oralarda durum nasıl, bilen var mı?

 
Master dünyanın hiçbir tarafında para getirmiyor. Bununla ilgili çok tartışma var yabancı forumlarda. Türkiye'de bolca yapılmasının nedeni bedava olması.


  • nvidia  (24.04.22 22:59:48) 
mesele humanities okuman ve bunun herhangi bir is koluna denk gelmemesi. Master'a kabul almak mucize degil ama is bulmak gercekten mucize. Cok iyi okullarda okumus, hicbir maddi, dil, kultur, network, calisma izni vb engeli bulunmayan amerikali gencler bile is bulamiyor cinsiyet calismalari okuyup. Hatta masteri gectim, doktora mezunlarinda bile issizlik cok yuksek bu alanlarda.


  • hot potato  (25.04.22 00:13:47 ~ 00:14:31) 
hot potato +1

humanities alanında iş imkanları dünyanın her yerinde yok denecek kadar az
  • but that was just a dream  (25.04.22 01:35:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.