IELTS Kaynak Sorusu

Merhaba,

IELTS Akademik'ten 7 üzeri almam gerekiyor, TOEFL eski skorum 99. Kaynak önerisi olarak eski sorularda hep Cambridge verilmiş, mübarek 1'den 16'ya kadar giden bir set halinde. Birisi 1-4 arasına bakmayın o eski sistem demiş, bu durumda 10 tane kitap mı almak gerekiyor?! :) Önceliklendirebilecekler var mı? Başka öneriler de olur.

Teşekkürler:)

cambridge kitapları yılda 1 defa çıkıyor. haliyle ilk kitaplar 10-15 yıllık oluyor. 2021'de 16 çıktı. 17'nin eli kulağındadır mesela.

şimdi merak edip baktım 4'e falan da çok eski falan ya da farklı format değil aslında ama farklılıkları ve zorluk değişkenleri var. her kitap 4 denemeden oluşuyor. 10-16 arasındaki 7 kitaptaki 28 denemeyi son 14 gün günde 2'şer tane çözerek bitirmeyi öneriyorum genelde ben arkadaşlarıma (sanki bilirkişiyim de)

eğer zamanınız vs varsa ve daha önce hiç deneme çözmediyseniz önce ieltsonlinetest.com üzerinden çözmenizi öneririm. cambridge denemelerini şimdiden harcamamış olursunuz.

en son 16'yı çözecek şekilde eskiden yeniye çözün bence. özellikle 15-16 son yılların sistemine çok paralel. en son onları çözüp denemeye gitmekte yarar var
  • avatar is back  (16.04.22 16:26:48)
tr1lib.org
bu adresten pdfleri indirebilirsiniz.

  • hayalhayal  (16.04.22 16:36:15)
starkcamp.com - bu sitede hemen hemen tüm kaynaklar var, kendi kendinize sınav da yapabilirsiniz çok kullanışlı. Cambridge 10-16 arası yeterli. zaten her kitapçıkta en az 3 ayrı sınav var. her gün 1 tam test yapsanız dünya kadar zaman alıyor.

ieltsdragon.com -burda da o ay içinde çıkmış speaking topic ve cevapları oluyor. benim speaking sınavım 90% burdaki topiclerden gelmişti. bu iki site ile çalışarak 7.5 almıştım siz de alırsınız.
  • valkin rockefeller  (16.04.22 21:12:45)
almak zorunda değilsin. internette çeşitli yerlerde var. ama söylersem olmaz :)

kitaplar sırayla gidilmesi gereken yani seri kitaplar değil. her birinde dört deneme sınavı var. yani o setler dört deneme içeren hazırlık kitapları. birbirinin dengi

eski bir ielts görevlisi (kendisi ingilizdir) ilk üç kitabı önermiyordu. sözlükte de ben yazmıştım. eksisozluk.com

bu arkadaşın sitesine bakabilirsin.
ielts-simon.com
en eski gönderilerden sırayla gelerek çalış. önce konsepti iyice kafana yerleştir. sonra cambridge sınavlarını gerçek bir sınav gibi yap. en azından listening ve reading kısmını.

benim sözlükte yazdıklarıma da bakabilirsin:
(bkz: ielts/@tabudeviren)
toefl 99 puan alan için ielts 7 almak hiç zor değil. sadece konsepti öğrenmen yeterli..
  • tabudeviren  (16.04.22 23:12:53)