Kore filmlerindeki üst sınıf muhabbeti nedir?

İş yerinde sürekli bu muhabbeti yapıyolar. Alakası ne bunun var mı oralarda yaşayan saçma değil mi?

surada soyle bir inceleme vardi buyrunuz:

"(...) Parazit Kore toplumu üzerinden oldukça ba şarılı Konfüçyen ahlâk ve kapitalizm eleştirisi. Bilindiği üzere, Konfüçyen ahlâka temellenen ataerkil Kore ailesi ve toplum yapısı eğitim durumu, toplumsal köken, ekonomik sermaye, meslek ve toplumsal mevki gibi farklı sermaye sahipliğine göre bireye toplum içinde değer ve yer biçer. Toplumsal cinsiyetler ve sınıflar arası güç farkları Konfüçyanizmin çağdaş Kore toplumunda hala süre giden kalıtlarıdır. Günümüzde, genç işsizliği ve intiharı rakamlarının en yüksek olduğu ülkelerden biri olan Güney Kore’de, sınıflar arası hareketliliğin olanaklılığı kısıtlıdır: Ya Seul National, Yonsei gibi iyi bir Üniversite’den diplomanız olmalı, ya da ailenizin iyi bir ekonomik-sosyal sermayesi. Ivy lig üniversitelerinden diplomanız yoksa, İngilizce konuşamıyorsanız, iyi bir şirkette kalıcı iş sahibi olmanız oldukça zordur. (...)"

kaynak: issuu.com
  • viva paulista  (07.04.22 04:04:57)