Fast.com ve Speedtest farklı sonuçlar gösteriyor | Steam kullanımı

Merhabalar

Steam'da bir oyun indiriyordum da, indirme bir süre devam edip sonra duruyor niyeyse. Dedim bir hıza bakayım. Fast.com 2.5 mb download gösterirken speedtest 26 gösteriyor :\

1. sorum, Steam'de bu tarz durumlarda (bir süre devam edip sonra duruyor) yapılabilecek bir şey var mı? Antivirüsü kapattım ve folder'da yeterince yer var. Bant genişliği sınırsız ve Turkiye/İstanbul seçili.

2. sorum, fast.com ile speedtest arasında neden bu kadar fark olabilir?

speedtest'te connections'ı single seçmen lazım. multi seçersen doğru ölçüm yapmıyor.

steam indirmede takılma yaşıyorsan ayarlara "clear download cache" butonuna tıkla, tekrar dene. istersen diğer türk serverlarını da deneyebilirsin.
  • false pretension  (05.04.22 16:46:49)
fast bende tam tersi sağlanan hızın %20 fazlasını gösteriyor. Speedtest ise az gösteriyor. Bu testleri etkileyen lokasyon, sunucunun o andaki yükü vs başka parametreler vardır.

Sizin durumla ilgili olarak. Sabit disk olarak HDD kullanıyor olabilir misiniz? Steam indirirken, bir yandan da indirdiklerini kuruyor/paketten çıkarıyor sanırım. Eğer indirme sırasında sabit disk kullanımı %100e ulaşırsa indirmeyi durduruyor.
  • reactionic  (05.04.22 17:02:37)
Sunucudan sunucuya fark ediyor hız. Nperf ten steam sunucuları hangi ülkedeyse ona göre sunucu seç.

  • westblack  (05.04.22 17:22:11)