İtalya'ya kargo ile ilgili iki soru

Merhaba!

İtalya'daki bir arkadaşıma kargo göndermek istiyorum onunla ilgili iki sorum olacaktı:

1) Ben PTT ile gönderirim diye düşünüyordum ama başka kargo tavsiyeniz var mıdır?

2) Göndereceğim şey kıyafet gibi ama yanında buradan da bir şey göndersem mi diye düşündüm. Kargoda sorun çıkarmayacak Türkiye ve/veya İstanbul'a özgü önerebileceğiniz bir şey var mıdır?

Çok teşekkürler!

Büdüt: Önemli mi bilmiyorum ama arkadaşım Ukraynalı. Hani Türk veya İtalyan ne ister gibi değil de daha genel önerilerinize açığım.

En uygun fiyatlısı PTT, diğer firmalar (DHL, UPS) neredeyse 3-4 kat pahalı. (Zaman sıkıntın olmadığını varsayıyorum)
MNG'de kampanyalar oluyor gidip bir sor yakınında varsa, sana uygun kampanya yakalarsan daha hesaplı olur.

Paşabahçede gayet güzel hediyelikler var, bu yabancılar nedense posta kartlarını, nazar boncuğu filan çok seviyorlar onlardan ekleyebilirsin.
  • catamenia  (04.04.22 11:40:47)
PTT daha ucuz olabilir ama geçende Fast express ile bir gönderi yaptım ve memnun kaldım, DHL ve Fedex'den çok çok daha uygundu.
Antep fıstığı gibi şeyler yurt dışında çok pahalı oluyor, belki öyle bir şey olabilir, bilemedim.

  • tiny penny  (04.04.22 12:12:53)