Yara tedavisi, krem vs. onerisi

Merhaba, 10 gun once elim cok kotu bir sekilde kesildi boydan boya, hemen dikis atildi ama saniyorum ki cok fena iz kalicak. Su an icin her gun pansumana gidiyorum. Haftaya dikislerim alinacak o zaman doktara da sorucam ama sizin de tavsiyleriniz varsa duymak istedim.
Tavsiye ettiginiz bir krem vs. var mi? Herhangi bir ulkeden getittirebilirim o sorun degil, fiyati da hic muhim degil, yeterki kisa surede yara en az iz kalacak sekilde iyilessin.
Ben arastirirken Kelo-Cote diye bir silikon kreme denk geldim kullanan var mi acaba iyi midir?
Daha sonrasi icin lazer tedavisi o da ise yaramazsa dovme yaptirmayi dusunuyorum ama bunlar icin sanirim 1-2 yil beklemem gerekiyor:/
Krem disinda herhangi bir oneri de olur, mesela nelere dikkat etmem gerekiyor bu surecte?
cok tesekkurler simdiden.

fito krem.

  • baylarbayi  (31.03.22 21:28:53)
Geçmiş olsun. Sivilce lekeleri ve dikiş izi için dermatixsi diye bir jel kullanmıştı arkadaşım, memnundu.

  • south park in kapusonlu uyesi  (31.03.22 21:29:19 ~ 21:32:03)
Contractubex

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (31.03.22 22:16:42)
yaranız en iyi kuru olmayan çok ıslak olmayan ortamda iyileşecektir bakımın amacı nemli yara iyileşmesidir ve kesik ne kadar hızlı iyileşirse yara izi kalma olasılığı o kadar az olur krem için doktorunuza danışın.

  • aegina  (31.03.22 23:17:49)
Şu an benim de elim sargılı. Pazar dikişlerim alınacak. Dikişlerin uzun süre kalması da iz kalmasını arttırıyormuş. Ama doktor kaç gün derse o tabi.
Ben contractubex kullanacağım. Daha önce faydasını gördüm

  • mellifica  (01.04.22 01:20:37)
Contractubex kullanırken çok dikkatli olmanız yara yerini sürekli gözlemlemeniz lazım. Çünkü bu krem hücre çoğalmasını arttırarak iyileşmeyi hızlandırıyor ama bazen keloid oluşumuna sebep olabiliyor. Keloidin ne olduğuna googledan bakabilirsiniz, dikiş izinden daha kötü bir görüntü.

  • curukturpkokusu  (01.04.22 10:16:48)
Domuz yağını denemenizi öneririm. Edinebilirsiniz; merhem gibi yara üzerine tatbik ediverin. Geçmiş olsun.

  • oligomer  (01.04.22 12:57:22)
iyi bir kantaron yağı gibisi yoktur.

  • cptxxx  (01.04.22 16:52:53)