[]

hamilelik kutlama

iş yerinde 4-5 aydır gormedigim bi kadin vardi. Normal is iliskisi. Bugun isim dustu. Kadinin karni burnuna gelmis.

Bi yanim tebrik et dedi, obur yanim tuttu.
Ne yapardiniz.

(Kadin kendi soylemeden karnina bakarak cikarim yapip kutlama mevzu)

 
Kutlamaktan kasıt zaten sözlü bir tebrik değil mi? Ben yapardım. İş ortamında böyle şeylere asgari düzeyde nezaket gözüyle bakıyorum.


  • south park in kapusonlu uyesi  (31.03.22 17:06:59) 
Abi insanlar türlü türlü. Bizim şirkette bi eleman vardı eşi hamileymiş doğum yapmış çocuk 1 yaşına girmiş ancak haberimiz oldu, böyle şeyleri ayıp sayan muhabbetini yapmayan bi dolu insan var, ne tepki verilir bilemiyorsun.


  • Kaleci Saçlı Forvet  (31.03.22 17:10:44 ~ 17:11:11) 
Ben tebrik etmezdim açıkçası çünkü:

1. Ne olacağı belli olmuyor, bir gün bir kadına yer verdim tramvayda meğer hamile değilmiş, çok bozuldu, sesli tepki verdi. İş ilişkisinde daha kötü olur öyle potlar kırmak

2. Niye tebrik ediyoruz, onu anlamıyorum. Seks sırasında döllenmek döllenmemekten daha yüksek bir ihtimal, korunmasız sevişip de çocuk yapmayanları tebrik etmemiz lazım asıl. Hem gayet doğal birşey olduğu için hamileliği tebrik etmekle kabızlığı geçen adamı tebrik etmek arasında çok bir fark yok aslında.

Tebrik etmedi diye kimse ayıplamaz zaten, hamile kadının daha büyük problemleri var, bunların kaydını kuydunu tutmaz büyük ihtimalle.
  • drkayzer  (31.03.22 17:13:38) 
Tebrikten kasıt döllenme başarısını kutlamak değildir. Bu tarz durumlarda hayırlı olsun denebilir iyi dilekler iletilebilir. "Bravo döllenmişsin" demek olmuyor o. Neyse soru sahibine cevap versem daha iyi olacak; hamile olduğundan eminseniz bence hayırlı olsun doğum ne zaman vs kısa bir sohbet yapılabilir.


  • bayc  (31.03.22 23:25:45) 
Ben özellikle gelinip bana anlatılmadığı sürece kimseye gidip "aa hamile misin allah sağlıkla doğum versin" filan demem. O bana hamilelikle ilgili konu açarsa söylerim sadece.

Ben onun dışındaki konularda da kimseyle böyle muhabbete girmiyorum. Mesela nişanlanan kişi bana bunu özellikle anlatmazsa "tebrikler nişanlanmışsın" demem. Bu benim görüşüm.
  • turuncu tonlarda  (01.04.22 14:38:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.