Amazon TR'den alınan, satıcısı Amazon Germany olan ürün iade eden var mı

İade işlemlerinde sorun yaşayan çok kişi varmış, şikayet sitelerinde ve Amazon Instagram hesabı yorumlarda gördüğüm kadarıyla.

Bir ayakkabı alacağım da fiyatı %30 daha uygun, iadelik bir durum olursa çok uğraştırırlar mı acaba?

Bir de en ödediğim ücret dışında sonradan ücret çıkıyor mu?

bende bi new balance almıştım fiyatı %50 uygundu türkiye'ye göre. ama ben gittim mağazada denedim, sonra mağazadan çıkar çıkmaz amazon tr'den sipariş vermiştim.

iade konusunu bilmiyorum ama ücret konusunda ekstra bir ücret çıkmıyor. hatta gümrük vergisiydi galiba daha az tuttuğu için bi 20-30 lira kadar geri iade etmişlerdi bana. ama fazla çıkarsa amazon karşılıyor. siz fazladan bir ücret ödemiyorsunuz.
  • contavolta  (23.03.22 15:40:47 ~ 15:41:44)
@contavolta ya ben de öyle yapıyorum hep aslında, deneyip alıyordum da. Yakınımda hiç mağaza yok. :( ürün de 1 tane kalmış. Emin olamadım o yüzden.

  • allahkitapwesli  (23.03.22 15:43:01 ~ 15:43:28)
İadede sorun olmuyor ama gümrük ve nakliye ücretleri iade olmuyordu sanırım. Tam ücreti geri alamazsınız yani.

  • baal  (23.03.22 16:23:34)
türkiye de sat daha iyi.

  • jamswety  (23.03.22 18:45:23)
İade ettim. Para tamamen geri ödendi. Hatta gönderirken korgo ücreti talep etmişti kargo firması onu ödemiştim. Amazon sonradan o ücreti de geri bana ödedi.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (23.03.22 22:04:25)
Ben de iade ettim, iademi de aldım.

  • deartheodosia  (25.03.22 09:00:51)